1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

В Україні ФОПи будуть зобов'язані видавати чеки: коли та що це дасть?

349
Бізнес Україна

Також відомо, коли розпочнуть перевірки ФОПів.

В Україні ФОПи будуть зобов'язані видавати чеки: коли та що це дасть?

В Україні з 1 січня 2022-го фізособи-підприємці (ФОПи) будуть зобов'язані встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО) та видавати своїм клієнтам чеки. Перевірки почнуть проводити тільки після закінчення карантину.

Про це в інтерв'ю ЕП розповів в.о. голови Державної податкової служби Євген Олейніков. РРО встановлять усі, крім:

  • самозайнятих (ФОП першої групи з обігом до 1 млн на рік і без найнятих співробітників);
  • ті, хто не проводить розрахункові операції (працюють лише з бізнесом).

"Нагадаю, що немає відповідальності за факт відсутності реєстратора. Є відповідальність за непроведення через реєстратор розрахункової операції. Тобто, якщо у вас такої операції немає, реєстратор вам не потрібен", – пояснив Олейніков.

Навіщо потрібний РРО?

Частина українських ФОПів вже давно перевищила ліміти єдиного податку і має перебувати на загальній системі оподаткування. Така система створена винятково для дрібного бізнесу, проте деякі підприємці використовують її для мінімізації податків, фактично обманюючи державу, позбавляючи бюджет мільярдів гривень. А це, зокрема, гроші на зарплати медикам, оборону, пенсії.

Спочатку, як пояснили в податковій, перевіряти ФОПів не будуть, натомість податківці спробують переконати їх встановити касові апарати. "У нас до кінця карантину діє мораторій на перевірки. Зараз ми намагаємося інформувати тих підприємців, діяльність яких передбачає наявність РРО, що наближається момент, коли їх потрібно встановити", – пояснив Олейніков.

Нагадаємо, стало відомо, якою буде ціна на газ на листопад 2021 року.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber