1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Наші гроші": ужгородський пологовий уклав "підозрілий" договір на харчування пацієнток

13.10.2021 16:34 Бізнес

Ужгородський пологовий будинок уклав договір на харчування пацієнток за 1,5 млн грн.

Ужгородський пологовий будинок уклав договір на харчування пацієнток за 1,5 млн грн.

Ужгородський міський пологовий будинок уклав договір із ТОВ «Ксемар» на послуги з організації 4-разового харчування пацієнтів до кінця 2021 року за 1,5 млн грн.

Участь у торгах, окрім переможця, взяв лише місцевий підприємець Денис  Лагодін, який запропонував ціну на 15 тис. грн більшу. При цьому обидва учасника завантажили документи з однаковими дефектами друку чи сканування та однаковими графічними особливостями, що може свідчити про використання конкурентами спільної техніки та ймовірну змову на торгах.

Керівниця ТОВ «Ксемар» Ольга Лісова відкинула можливість будь-якої змови, а схожість документів пояснила зламаним сканером: «У нас сканер не працює вже три роки і ми готуємо документи в місті.  Але я з ним не знайома».

А приватний підприємець Денис Лагодін взагалі сказав, що він особисто документацією не займається і тому нічого не знає про схожість.

Ймовірно, саме тому Лагодін завантажив не всі необхідні документи, або ж просто не був зацікавлений в перемозі, а виступав як технічний учасник. Проте і ТОВ «Ксемар» не надало всіх потрібних документів, а відтак, як переконана експертка «Центру громадського моніторингу та досліджень» Оксана Дзявроник, тендерний комітет пологового будинку мав відхилити пропозицію фірми, оскільки та не надала всієї потрібної інформації згідно з тендерною документацією.

«Фірма надала довідку про відсутність потреби автомобіля з холодильником для доставки готової продукції. Але там стоїть вимога не тільки для доставки, але й приготування/зберігання/транспортування продуктів харчування. Тобто транспорт мав бути, навіть якщо він не обладнаний», – розповіла Дзявроник.

До того ж, у довідці про освіту «Ксемар» не вказала рівень освіти працівників та загальний стаж роботи і не надала медичної книжки на одну зі своїх працівниць. А все це вимагав тендерний комітет.

Про конкурентів

ТОВ «Ксемар» зареєстровано у 2018 року  в Ужгороді Лесею Кочергою та Ольгою Лісовою. Остання також є директоркою фірми. З часу заснування фірма отримала державних замовлень на 6,6 млн грн, з яких найбільша частка послуги з харчування для міського пологового будинку в Ужгороді.

Денис Лагодін зареєстрований приватним підприємцем з 2007 року і його основний вид діяльності «рекламні агентства». За даними проєкту Сlarity ,  підприємець найбільш активно співпрацює з управлінням молоді та спорту Закарпатської ОДА, якому надає послуги звукооператора з організації свят. У відкритих торгах конкурував лише з фірмою «Ксемар».

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.

“Наші гроші. Львів”

Нагадаємо, Консульства Угорщини в Ужгороді і Берегові не працюватимуть чотири дні.

Читайте на ГК:Перепалка на Закарпатті: поліцейські затримали підозрюваного у нанесенні тяжких ножових поранень (ФОТО)
Читайте на ГК:Чемпіонат України з футболу: військовий Ужгородського РТЦК та СП зробив символічний удар м’ячем (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Напав на поліцейського: на Закарпатті затримали агресивного водія
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська