1. Новини Закарпаття
  2. >

Росія припинила транзит газу в Угорщину через Україну

01.10.2021 22:09 Бізнес

Але згідно з контрактом й надалі має платити ніби-то за транспортування блакитного палива до 30 вересня 2022 року.

Але згідно з контрактом й надалі має платити ніби-то за транспортування блакитного палива до 30 вересня 2022 року.

З 1 жовтня зупинено транзит газу територією України в напрямку Угорщини. Заявки на транспортування в ОГТСУ – компанію, яка цим займається, не надійшли, хоча потужності фірми законтрактовані на весь так званий газовий рік – з 01.10.2021 по 30.09.2022  в розмірі 24,6 мільйонів кубометрів на добу.

Про це повідомляється на офіційному сайті ОТГСУ.

Нагадаємо: з 1 жовтня вступив у силу контракт між Угорщиною та “Газпромом”, що був підписаний 29 вересня, на транзит газу в обсязі 4,5 мільярдів кубометрів на рік, згідно з яким блакитне паливо поставлятиметься в Угорщину через Турецький потік.

З 2015 року Україна купувала газ від Угорщини, але віртуальним шляхом реверсу. Тепер такі можливості припинилися.

“Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України і українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань. Більше того, український маршрут – найбільш економічно вигідний, бо є найкоротшим шляхом постачання газу в Угорщину,- зазначив на сайті генеральний директор ОТГСУ Сергій Макогон.- Монополізація газових маршрутів “Газпромом”, яку спостерігаємо, ставить питання щодо основоположних принципів функціонування газових ринків ЄС – конкурентності та прозорості. Посилення  домінуючого положення одного гравця та використання ним важелів впливу в очевидно політичних цілях на фоні шокуючого зростання цін на газ в Європі має бути зупинено.”

Разом з тим Сергій Макогон визнав, що згідно з російсько-українським контрактом про транзит, “Газпром” мав право припинити постачання блакитного палива в Угорщину через Україну. Однак за принципом “вези або плати”  повинен й надалі перераховувати гроші за нібито діючий транзит.

Нагадаємо, Київ “здивований і розчарований” підписанням Угорщиною угоди з російським “Газпромом”.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 3 лютого: який "сюрприз" чекає на знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Новий спосіб: у Міноборони пояснили, як вручатимуть повістки чоловікам
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська