1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна має намір дозволити вивезення лісу

14.09.2021 16:29 Бізнес

Розблокування експорту деревини не несе значних загроз лісовому фонду України, запевняють у Держлісагентстві.

Розблокування експорту деревини не несе значних загроз лісовому фонду України, запевняють у Держлісагентстві.

Верховна Рада може вже до кінця року прийняти закон про ринок деревини, який дозволяє експорт необроблених лісо- і пиломатеріалів. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповів голова Держагентства лісових ресурсів Юрій Болоховець. 

"Я прогнозую, що до кінця року закон про ринок деревини буде прийнято. Я не бачу великих загроз ні з точки зору збереження лісового фонду, ні з точки зору захисту і підтримки українського бізнесу. Ми вже фактично працюємо за європейськими цінами, є прецеденти імпорту сировини із країн ЄС. Тому ажіотажного попиту з боку експортерів чи іноземних гравців ми не очікуємо", - сказав він. 

Болоховець стверджує, що український ринок лісу був цікавим для іноземців тільки через дешеву нелегально заготовлену деревину, але, за його словами, ці часи вже минули. 

"Сьогодні більшість займається банальним розпилом лісу. Потрібно поглиблювати переробку, збільшувати додану вартість продукції", - вважає глава Держлісагентства.

 Відзначимо, в Кабміні ще взимку заговорили про скасування мораторію на експорт лісу. Тоді глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що уряд зробив це стратегічною метою. 

Мінекономіки нагадувало, що тимчасове обмеження експорту необробленої деревини, яке діє з 2015 року, порушує умови Угоди про асоціацію з ЄС. Внаслідок цього Арбітражна група рекомендувала Україні вжити відповідних заходів.

Читайте на ГК:«Лідер громадської думки»: кіберфахівці викрили ексадвоката, який пропагував за рф
Читайте на ГК:Збирав розвіддані про місця базування українських захисників: СБУ затримала інформатора спецслужб рф (ФОТО)
Читайте на ГК:Побутове питання вирішилося вбивством: жінка взяла палицю й забила співмешканця
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська