1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Рада дозволила ринок криптовалют і цифрову гривню

133
Бізнес Україна

В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить один мільярд гривень. Все це перебуває в тіні, зазначив міністр цифрової трансформації.

Рада дозволила ринок криптовалют і цифрову гривню

Верховна Рада легалізувала віртуальні активи. Народні депутати прийняли в другому читанні законопроект №3637 Про віртуальні активи, який легалізує використання віртуальних активів у країні. Законопроект підтримали 276 парламентаріїв. 

У пояснювальній записці до документа наголошується, що законопроект: має впорядкувати регуляцію ринку віртуальних активів та його учасників, регулює правовий статус віртуальних активів і цивільно-правових відносин між фізичними і юридичними особами, які виникають під час використання цифрових активів, визначає правовий статус і вимоги до постачальників послуг, пов'язаних з віртуальними активами.

Це стосується зберігання і/або адміністрування віртуальних активів або інструментів, що дозволяють їх контролювати, а також їх обміну, продажу та переведення. 

"В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це перебуває в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки", - повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram. 

Він висловив упевненість, що тепер завдяки закону це врегулюється. Будуть створені вигідні прозорі умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Федоров вважає, що тепер буде поповнюватися бюджет за рахунок податків, а підприємці відчуватимуть себе захищеними. 

"Лише кілька країн у світі легалізували криптоактиви - Німеччина, Люксембург, Сингапур. Україна буде однією з них", - додав міністр.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber