1. Новини Закарпаття
  2. >

Названо найпопулярніші марки електрокарів в Україні

07.09.2021 17:08 Бізнес

За загальною кількістю електромобілів у країні лідирують Nissan і Tesla. Але останнім часом вони в аутсайдерах. Найбільше продаються китайські бренди JAC і BYD.

За загальною кількістю електромобілів у країні лідирують Nissan і Tesla. Але останнім часом вони в аутсайдерах. Найбільше продаються китайські бренди JAC і BYD.

В Україні серед електромобілів за популярністю лідирують китайські марки. Відповідні дані оприлюднила прес-служба Мінінфраструктури. Там розповіли про динаміку зростання кількості електрокарів у прив'язці до брендів станом на 1 вересня.

Примітно, що лідери ринку за загальною кількістю машин не увійшли навіть до першої десятки. Отже, за загальною кількістю електрокарів в Україні лідирують Nissan і Tesla з часткою 52 і 15,4 відсотка відповідно.

А ось за темпами приросту популяції ці марки серед відстаючих: за півроку, з 1 березня по 1 вересня 2021 року, кількість електричних Нісанів на дорогах країни збільшилася на 9% - з 13 181 одиниці до 14 351 (приріст 1 196 машин). Це 18-те місце в рейтингу. 

Tesla на 11-му місці: приріст 20,7%. У кількісному вираженні це 4 652 машини на 1 вересня проти 3 954 станом на 1 березня. Найшвидше свою ринкову частку нарощують китайські бренди JAC і BYD з результатом 127% і 100% відповідно.

Але за кількістю машин результат поки скромний: 100 і 38 зареєстрованих електрокарів відповідно. 

На третьому і четвертому місцях за темпами приросту - бренди Audi і Porsche, які входять у концерн VW: за півроку кількість електрокарів цих марок збільшилася на 77 і 61 відсоток відповідно. Електричних Audi на наших дорогах зараз рівно 300, а Porsche - 124.

Відзначимо, що, на відміну від китайських брендів, тут переважають продажі через офіційних дилерів. 

Також непогані темпи приросту показують Peugeot (5-те місце, приріст на 29%) і Hyundai (8-ме місце, приріст на 22,8%). За загальною кількістю зареєстрованих електрокарів французька марка має на своєму рахунку 71 електрокар, а південнокорейська - 709.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська