З 1 вересня в Україні стартувала податкова амністія, а також спеціальне одноразове добровільне декларування.
Громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір і легалізувати такі активи. Податкова амністія розповсюджується, зокрема, на такі активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та закордоном.
Така можливість передбачена прийнятим у червні поточного року Законом №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування триватиме протягом року, до 1 вересня 2022 року, повідомляє прес-служба ДПС.
Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування, а, власне, декларацію слід подавати до Державної податкової служби безпосередньо платниками через Електронний кабінет. При цьому, до подання одноразової декларації платник має розмістити кошти в національній або іноземній валютах на спеціальному рахунку, що може бути відкритий в банках України.
Водночас, з 1 вересня в Україні розпочалася так звана податкова амністія, яка також триватиме рік. У цей період можна добровільно задекларувати активи, які були придбані в будь-який період до 1 січня 2021 року на кошти, які раніше не були задекларовані та з яких не було сплачено податки.
Відповідно до цих норм, активи, що були набуті після 1 січня 2021 року, підлягають оподаткуванню у звичайному порядку - отримавши дохід з джерелом походження з України або за її межами, платник податку зобов'язаний наприкінці року подати декларацію і сплатити податок. Декларуванню підлягатимуть валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і за кордоном.
При цьому, не можуть бути об'єктами декларування готівкові кошти, а так само активи, набуті декларантом внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також активи декларанта, які знаходяться на рахунках фінансових установ та/або розташовані на території країни, визнаною державою - агресором чи мають джерело походження з такої країни.
Не потрібно декларувати (активи, які вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори):
- квартири загальною площею, яка не перевищує 120 кв.м., або майнові права на таку квартиру;
- житлові будинки загальною площею, яка не перевищує 240 кв.м., або недобудовані будинки такої ж площі (за умови наявності права власності на земельну ділянку);
- нежитлові будівлі некомерційного призначення або недобудовані житлові будівлі некомерційного призначення площею до 60 кв.м.;
- земельні ділянки, розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначених Земельним кодексом України;
- один транспортний засіб особистого некомерційного використання, за винятком транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 і більше осіб, легкового автомобіля з об'ємом двигуна не менше 3 тис. куб. см або середньоринковою вартістю понад 375 розмірів мінімальної зарплати, мотоцикла з об'ємом двигуна більше 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти і катера, право власності на який було зареєстровано на момент декларування;
- інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн.
Нарахування та сплата збору з спеціального добровільного декларування щодо таких активів не здійснюється.
Мова про те, що якщо особа працювала неофіційно або отримувала зарплату «у конверті», але загальна сума її доходу не перевищила 400 тис. грн. або ж вона придбала квартиру площею до 120 кв.м. до 1 січня 2021 року, вона може утриматися від подання декларації. Навіть в такому разі, відповідні активи вважатимуться такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.
Також, за інформацією податківців, амністія не визначає часових рамок набуття активів за рахунок таких доходів. Тобто передбачається, що порушення податкового законодавства могло статися і у періодах, по яких вже сплив загальний термін позовної давності у 1095 днів. З нюансами добровільного декларування можна ознайомитися у інформаційному листі № 22 від ДПС. Також Мінфін надав інструкцію з декларування.
Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, у міністерстві роз’яснили, чи може роботодавець примушувати працівників вакцинуватися.
Читайте також:
- Наближається непередбачуване: закарпатцям слід готуватись до важкого періоду
- Варто бути уважними та обережними: на Закарпатті можна буде стати свідками унікального явища
- На Закарпатті передбачені аварійні відключення світла: відомо графік
- «Закарпаттяобленерго» звернулося до закарпатців з важливим повідомленням
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українці можуть зіткнутися з дефіцитом: на 20 відс...
Експерти попереджають, що якщо ситуація ...
09.08.2024 23:26 651 0 Бізнес
Один з головних банків України змінив терміни дії ...
Це стосується і тих карт, у яких термін ...
12.08.2024 01:39 6247 0 Бізнес
Ощадбанк вводить нововведення з 1 жовтня: власники...
Назвали нові суми, які Ощадбанк стягуват...
13.08.2024 12:55 243 0 Бізнес
Вже закрили 319 обмінників: у Нацбанку дали поясне...
Відома причина масового закриття валютни...
13.08.2024 21:14 257 0 Бізнес
Українцям обмежать суму карткових переказів: детал...
Національний банк України оголосив про в...
14.08.2024 21:57 173 0 Бізнес
Контроль над грошима: ДПС автоматично отримуватиме...
З 30 вересня Державна податкова служба У...
15.08.2024 01:44 155 0 Бізнес