1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Реальної економії не вийде: в Україні знижують тариф на електроенергію

101
Бізнес Україна

З 1 жовтня планується зниження електроенергії для громадян, але чи щось зміниться від цього зниження для самих українців?

Реальної економії не вийде: в Україні знижують тариф на електроенергію

В Україні вже з 1 жовтня знизять тариф на електроенергію. При обсязі споживання до 250 кВт-годин він стане 1,44 гривні замість 1,68. Тариф на електроенергію "в ручному режимі" знизили за вказівкою президента Володимира Зеленського. При цьому великих сум на оплаті за електрику українці не заощадять. А якщо врахувати непрямі витрати, які виростуть в зв'язку зі зміною цього тарифу, то можна сказати, що населення тільки програє від такого зниження, пише Today.ua.

До такого висновку прийшли експерти в галузі енергетики. Їхні міркування грунтуються на тому, що через зниження тарифу на електроенергію для населення енергетикам доведеться підвищити тарифи для промислових споживачів (аби чимось заповнити утворену грошову порожнечу). Ну, а промисловість, яка зазнає через це підвищених витрат, буде змушена закласти ці витрати у собівартість своєї продукції.

Таким чином, всі товари в торговельній мережі подорожчають, і нам, споживачам, доведеться за них переплачувати.

"Таке рішення є самообманом, який полягає в тому, що, оплачуючи ніби дешеву електроенергію, ми доплачуємо за її реальну вартість (і навіть більше), купуючи продукти харчування, промислові товари, комунальні та інші послуги. Справа в тому, що виробники всіх цих товарів і послуг закладають в собівартість завищену вартість електроенергії ", - розповів директор "Воліньелектрозбут" Дмитро Іванов.

При цьому, якщо підрахувати суму, яку заощадить, наприклад, сім'я, що споживає 300 кВт-год на місяць, то вийде лише 60 гривень. Навіть для сім'ї невеликого достатку - це не бозна-які гроші. А тому реальної економії не вийде.

Нагадаємо, "100 гривень за літр": в Україні стрімко здорожчає олія

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber