1. Новини Закарпаття
  2. >

"Золота лихоманка": через загрозу тотальної інфляції Центробанки масово скуповують золото

29.07.2021 20:37 Бізнес

Центральні банки різних країн запасаються цінним металом, який завжи актуальний.

Центральні банки різних країн запасаються цінним металом, який завжи актуальний.

У світі знову котирується золото. Власне, воно ніколи і не випадало з пріоритетів, однак в останні дні світ став особливо активно скуповувати цей благородний метал. Центробанки різних країн почали накопичувати в себе золото. Причому цей дорогоцінний метал користується підвищеним попитом не в якійсь одній частині світу, а всюди, пише bin.ua.

Так, у квітні-червні рекордсменами по скупці золота стали Центробанки таких країн як: Таїланд (90,2 тонни), Угорщина (62 тонни), Бразилія (53,7 тонни), Індія (29 тонн) та Узбекистан (25,5 тонни ). Про це, зокрема, йдеться у доповіді Всесвітньої ради по золоту (WGC).

Причина "золотої лихоманки" в тому, що практично всі валюти знецінюються. Через пандемію і карантин влада вирішила підтримати людей, випустивши велику кількість фіатних грошей. Через це їхня вартість знецінилася. Причому інфляція торкнулася своїм крилом навіть всемогутнього долара, який також впав у ціні.

Тому багато Центробанків дійшли висновку, що все ж краще вкластися в золото, яке набагато стабільніше, ніж паперові гроші. Звідси й така активна скупка золота.

При цьому деякі країни, навпаки, продали частину своїх золотовалютних резервів. Але продано набагато менше, ніж скуплено. Так Російський ЦБ продав 3,1 тонни цього металу, Бундсбанк Німеччини - 3,3 тонни, казахстанський Центробанк - 9,9 тонни.

Одночасно з попитом на золото в світі також збільшилась і пропозиція цього металу. Зокрема, у другому кварталі поточного року обсяг пропозиції на ринку виріс на 13%, до 1172 тонн, говориться в звіті WGC.

Нагадаємо, в Україні піднімуть мінімальнуу зарплату, чекати залишилося не довго.

Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка
Читайте на ГК:Винахідлива жінка стежила за пересуванням поліцейських: у чому полягав хитрий план жінки?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська