Центральні банки різних країн запасаються цінним металом, який завжи актуальний.

У світі знову котирується золото. Власне, воно ніколи і не випадало з пріоритетів, однак в останні дні світ став особливо активно скуповувати цей благородний метал. Центробанки різних країн почали накопичувати в себе золото. Причому цей дорогоцінний метал користується підвищеним попитом не в якійсь одній частині світу, а всюди, пише bin.ua.
Так, у квітні-червні рекордсменами по скупці золота стали Центробанки таких країн як: Таїланд (90,2 тонни), Угорщина (62 тонни), Бразилія (53,7 тонни), Індія (29 тонн) та Узбекистан (25,5 тонни ). Про це, зокрема, йдеться у доповіді Всесвітньої ради по золоту (WGC).
Причина "золотої лихоманки" в тому, що практично всі валюти знецінюються. Через пандемію і карантин влада вирішила підтримати людей, випустивши велику кількість фіатних грошей. Через це їхня вартість знецінилася. Причому інфляція торкнулася своїм крилом навіть всемогутнього долара, який також впав у ціні.
Тому багато Центробанків дійшли висновку, що все ж краще вкластися в золото, яке набагато стабільніше, ніж паперові гроші. Звідси й така активна скупка золота.
При цьому деякі країни, навпаки, продали частину своїх золотовалютних резервів. Але продано набагато менше, ніж скуплено. Так Російський ЦБ продав 3,1 тонни цього металу, Бундсбанк Німеччини - 3,3 тонни, казахстанський Центробанк - 9,9 тонни.
Одночасно з попитом на золото в світі також збільшилась і пропозиція цього металу. Зокрема, у другому кварталі поточного року обсяг пропозиції на ринку виріс на 13%, до 1172 тонн, говориться в звіті WGC.
Нагадаємо, в Україні піднімуть мінімальнуу зарплату, чекати залишилося не довго.
Читайте також:
- Скільки коштуватимуть 100 доларів до 27 квітня: прогноз курсу від банкіра
- З травня українцям додадуть третю платіжку за газ: що зміниться та скільки доведеться платити
- НЛО на сам Великдень: що за об'єкт бачили в небі над Закарпаттям? (ФОТО, ВІДЕО)
- Голод в Україні. Початок фіналу: чого слід боятись жителям Закарпаття й чому вже запізно "трубити у ріг"?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36429 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31323 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154497 0 Суспільство

Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілі...
Нові норми почали діяти в Україні. Мобіл...
11.04.2025 13:40 21353 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22207 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62318 0 Влада