1. Новини Закарпаття
  2. >

Економіст пояснив, чому соняшникова олія виробництва України в Європі дешевша в два рази

21.07.2021 23:57 Бізнес Думка

Недавно в мережі показали ціни на українську соняшникову олію, яка на полицях Чеських супермаркетів вартує 35 гривень, а в Україні та сама олія коштує близько 60 гривень за літр.

Недавно в мережі показали ціни на українську соняшникову олію, яка на полицях Чеських супермаркетів вартує  35 гривень, а в Україні та сама олія коштує близько 60 гривень за літр.

На світовому ринку вартість соняшникової олії значно знизилася, проте в Україні її вартість продовжує зростати. Українцям розповіли, чому в Чехії продукт коштує 35 гривень, а в Україні - близько 60 гривень за літр, пише Today.ua.

Про дивну ситуацію, яка склалася навколо соняшникової олії українського виробництва, розповів відомий економіст Олег Пендзин. За словами експерта, соняшникова олія власного виробництва в Україні постійно дорожчає, в той час, коли в світі його вартість уже впала майже на 10%.

"За рік олія виросла на 89%. З початку року - на 59%, а за останній місяць на 3.8%, тобто не було жодного місяця, коли воно падало в ціні, а в світі впало", - зазначив Олег Пендзин.

Економіст вважає, що така ситуація в Україні могла виникнути тільки з тієї причини, що в країні всього кілька великих виробників, що і дозволяє їм спекулювати. Але це у монополістів виходить тільки на українському ринку, в ЄС поставки йдуть за реальною вартістю.

"Якщо вони там поставлять ціну не 28-29 крон, а поставлять 50 чеських крон, то вони з тим товаром залишаться. Ніхто в них не візьме той товар", - пояснив експерт.

В результаті, в Чехії українська соняшникова олія коштує 30 крон (близько 35 гривень) за літр. Але в Україні продукція цього ж виробника коштує вже 65 гривень.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні активізувалися шахраї, на цей раз зловмисники створили фальшивий сайт "ПриватБанку" і видурюють гроші.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська