1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці продовжують красти газ: мають сплатити 7,4 млн грн за втручання у систему газопостачання

16.07.2021 17:32 Бізнес

За півроку на Закарпатті виявлено 612 незаконних втручань у систему газопостачання.

За півроку на Закарпатті виявлено 612 незаконних втручань у систему газопостачання.

Газовики встановили низку порушень: облаштування несанкціонованих газопроводів, пошкодження лічильників, самовільне відновлення газоспоживання, пошкодження силових пломб, несанкціоноване підключення газових приладів.

У разі виявлення протиправних дій, представники оператора ГРМ складають акт про порушення та передають матеріали на розгляд відповідної комісії. Якщо комісія визначає суму завданих підприємству збитків, а споживач відмовляється її сплачувати, — справу передають до суду. Впродовж поточного року за рішенням суду буде стягнуто 3,2 млн грн зі споживачів за несанкціоновані втручання у систему газопостачання.

«Важливо розуміти, що втручання у газорозподільну систему — це не тільки порушення закону, а й смертельно небезпечний вчинок: при самовільному порушенні з’єднань у трубі, встановленні перехідників, під’єднанні шлангу можливі суттєві витоки газу та вибухи», — пояснив головний інженер АТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.

За інформацією АТ «Закарпатгаз», випадки несанкціонованих втручань фіксуються у побутових споживачів та юридичних осіб. Зокрема, під час чергової перевірки було виявлено несанкціонований відбір природного газу на об’єкті у селі Чумальово, що на Тячівщині. Власник приміщення облаштував несанкціонований підземний газопровід до вуличного газорозподільчого газопроводу АТ «Закарпатгаз». Встановлено, що споживач «накрутив» необлікованого природного газу на суму майже 200 тис грн. Порушник має відшкодувати окрім вартості незаконно спожитого газу, 2,8 тис грн судового збору.

Про випадки несанкціонованих втручань у роботу лічильників та приладів системи газопостачання споживачі можуть повідомляти за телефоном довіри: 067-817-85-22.

Нагадаємо, На Закарпатті блискавка влучила в базу відпочинку: офіційні подробиці (ФОТО)

Читайте на ГК:Закарпатців попереджають про небезпечні погодні умови
Читайте на ГК:Обмеження на пропуск транспортних засобів в ПП 'Солотвино': що потрібно знати водіям
Читайте на ГК:"Затекло" на "адмінку": патрульні притягнули до відповідальності водія вантажівки
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська