1. Новини Закарпаття
  2. >

Ззмінилися правила видачі банківських карток: що варто знати українцям

11.07.2021 22:36 Бізнес ВАЖЛИВО

Відтепер українці зможуть оформити картку не тільки у банку, а наприклад у ломбарді, у торгових мережах та навіть на пошті.

Відтепер українці зможуть оформити картку не тільки у банку, а наприклад у ломбарді, у торгових мережах та навіть на пошті.

В Україні банки втратили монополію на видачу карток. В дію вступив закон "Про платіжні послуги", який розширює коло установ, що мають право на видачу платіжних карток. Тепер банківські карти можна оформити у поштових відділеннях, в торгових мережах і навіть у найнесподіваніших місцях - наприклад, у ломбардах.

Крім того, тепер в Україні з'являться компанії, які можуть спеціалізуватися на наданні окремих фінансових послуг. Наприклад, одні будуть переказувати гроші, інші - видавати готівку, треті - відповідати за випуск електронних грошей.

Все це, звичайно, теоретично повинно піти на користь споживачам фінансових послуг. Через більш жорстку конкуренцію на цьому ринку його учасникам доведеться знижувати вартість своїх послуг. Наприклад, знижувати відсотки за грошові перекази.

Контроль за роботою нових гравців на ринку фінансових послуг буде здійснювати Нацбанк. При виявленні порушень він може відкликати ліцензію, яка була видана установі на проведення фінансових операцій і видачу банківських карток.

В основному такі установи не будуть надавати широкий спектр фінансових послуг, а будуть спеціалізуватися на якомусь одному продукті. При цьому за банками залишаються усі послуги, які вони надавали й раніше, включаючи, звичайно, і випуск нових банківських карт.

Укрпошта може першою скористатися вигодами він нового закону

Компанія Укрпошта вже давно вийшла за рамки суто поштового оператора. Вона, зокрема, займається виплатою пенсій та інших соцвиплат. В її відділеннях також можна оплатити комуналку. Загалом, Укрпошта почала освоювати ринок фінансових послуг ще задовго до виходу цього закону.

Компанія змушена диверсифікувати свої джерела доходу, тому що в останні роки через конкуренцію на ринку поштових послуг її грошові надходження від основної діяльності відчутно впали.

Однак завдяки доставці та виплаті пенсій бренд Укрпошти доволі розкручений. Цим і вирішило скористатися керівництво, впроваджуючи широкий спектр нових фінансових послуг. Звичайно, компанія також буде видавати українцям свої банківські картки. Ігор Смілянський і його топ-менеджери розраховують, що завдяки впізнаваності бренду українці будуть активно користуватися всіма послугами, які їм надасть Укрпошта.

У найближчих планах поштової компанії - відкриття власного банку і повноцінний вихід на фінансовий ринок з усіма властивими йому операціями.

Джерело: obozrevatel

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що військові отримуватимуть більші пенсії.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 5 лютого: який сюрприз чекає знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Вибухи, розриви, нагороди: що відбувалося під час візиту Зеленського у Роботиному
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська