1. Новини Закарпаття
  2. >

Відпустки та хвороби: у ДПС роз’яснили, коли ФОП може не сплачувати єдиний податок

07.07.2021 18:16 Бізнес ВАЖЛИВО Голос Карпат

ФОП-и окремих груп звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки, один раз на рік, протягом одного календарного місяця, а також на час хвороби яка триває 30 і більше днів.

ФОП-и окремих груп  звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки, один раз на рік, протягом одного календарного місяця, а також на час хвороби яка триває 30 і більше днів.

Скористатись правом на відпустку можна подавши до органу податкової служби за місцем реєстрації заяву у довільній формі з інформацією про період запланованої відпустки чи терміни втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності.

Мова про те, що платники єдиного податку І і ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки, один раз на рік, протягом одного календарного місяця. Також від сплати єдиного податку (далі ЄП) звільняються підприємці І-ІІ груп і у випадку хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Відповідні роз'яснення надано в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

За інформацією відомства, заяву щодо періоду щорічної відпустки слід подавати до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності – одразу після закінчення лікарняного.

Водночас зауважено і на тому, що за цей період підприємці не звільняються від сплати єдиного соціального внеску, який необхідно сплати в розмірі не менше мінімального страхового платежу, тобто 1320 грн, а також, якщо під час відпустки або лікарняного підприємець отримує дохід, то за такий період йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення діяльності.

Згадані заяви можна подати і без відвідування органу ДПС за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника», скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної його частини, де фізичні особи - підприємці мають можливість направити документ до ДПС у форматі pdf. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за  ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Нагадаємо, Кабмін затвердив порядок надання декретної відпустки батькам.

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська