1. Новини Закарпаття
  2. >

Змінено правила продажу валюти громадянам: ТОП - 5 новацій від Нацбанку

06.07.2021 13:22 Бізнес ВАЖЛИВО Голос Карпат

Національний банк України продовжує здійснювати кроки з валютної лібералізації. Що змінилося у площині продажу валюти громадянам – читайте далі.

Національний банк України продовжує здійснювати кроки з валютної лібералізації. Що змінилося у площині продажу валюти громадянам – читайте далі.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 29 червня 2021 року №62 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та набули чинності з 30 червня 2021 року.

Так, відтепер, в дії наступні новації: 

  1. Уповноважені установи матимуть змогу  продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює таку операцію.

Також уповноваженим установам буде дозволено здійснювати купівлю та продаж готівкової іноземної валюти фізособам за безготівкові кошти у гривні у касах уповноважених установ, їх відокремлених підрозділів, пунктах обміну іноземної валюти.

  2. Банки зможуть здійснювати операції з купівлі та продажу банківських металів із фізичною поставкою за безготівкові кошти у гривні фізособам, а також операції з продажу банківських металів у вигляді монет – юридичним особам.

  3. Розширено можливості громадян з інвестування за кордон – фізособа-резидент зможе проводити відповідні операції за участі резидента-торговця цінними паперами.

Зміни передбачають, що для здійснення інвестиції в іноземні фінансові інструменти торговець діятиме як брокер (за рахунок такої фізособи). Так, кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий в цьому ж банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.  

  4. Уточнено перелік виключень з річного е-ліміту для низки валютних операцій юросіб та фізосіб-підприємців.
Зокрема, до них було віднесено операції з відшкодування резидентом-боржником коштів нерезиденту гаранту, який виконав забезпечене гарантією чи порукою зобов'язання резидента боржника перед резидентом-кредитором.

  5. Знято обмеження строку на коригування помилкової інформації у повідомленні про договір, що було надано банком до АІС НБУ "Кредитні договори з нерезидентами".

Як зауважили в НБУ, відповідні кроки удосконалять окремі положення нормативно-правових актів Нацбанку у валютній сфері та сприятимуть подальшому розвитку нових послуг, які надаватимуться уповноваженими установами у сфері торгівлі валютними цінностями, а також посиленню захисту громадян при інвестуванні за кордон. 

Нагадаємо, Українці витрачають більше, ніж заробляють.

Читайте на ГК:В Україні введуть профільну освіту для старшокласників: відома які предмети можна буде вивчати поглиблено
Читайте на ГК:Відеозйомка під час вручення повістки: юристи пояснили хто насправді має законне право знімати все на телефон
Читайте на ГК:Гороскоп на 1 листопада: Левам - шанс на мільйон, Скорпіонам - нові фінансові можливості
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська