1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

В Україні вводять податок з продажів електронних послуг

66
Бізнес Україна

Для осіб, які здійснюють послуги в сфері електронної комерції, вводять спрощену процедуру реєстрації та сплати ПДВ на послуги, які вони надають в Україні.

В Україні вводять податок з продажів електронних послуг

Парламент ухвалив у другому читанні законопроект про так званий "податок на Google", який передбачає введення податку з продажів електронних послуг. Рішення було прийнято під час засідання Ради у четвер, 3 червня.

Відповідно до закону, для осіб, які здійснюють послуги в сфері електронної комерції, вводять спрощену процедуру реєстрації та сплати податку на додану вартість на послуги, які вони надають в Україні.

Закон також вносить зміни до Податкового кодексу. З нього хочуть виключити норму, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні платити податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок.

Від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання освітніх послуг.

Також документ включає нерезидентів в перелік осіб, які реєструються платниками ПДВ, і встановлює правила визначення місця поставки електронних послуг (B2C).

Нерезидентів звільняють від обов'язку реєструвати податкові накладні.

Крім того, вводиться електронний сервіс для нерезидентів для їхньої комунікації з контролюючим органом України.

Законом також передбачена спрощена процедура реєстрації платника ПДВ для постачальників-нерезидентів, яка може здійснюватися віддалено в електронній формі на спеціально розробленому веб-порталі. Сплата податкового зобов'язання для нерезидента буде в іноземній валюті.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber