1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

"Продав овочі з городу - заплати податок": скільки податків доведеться платити згідно нового законопроєкту Кабміну

1193
Бізнес Україна

З українців хочуть по-новому стягувати податки за овочі, вирощені на власній ділянці розміром більш ніж 0,5 га.

"Продав овочі з городу - заплати податок": скільки податків доведеться платити згідно нового законопроєкту Кабміну

В Україні пропонують зобов'язати декларувати і сплачувати податки за продаж овочів, вирощених на ділянках розміром більш ніж 0,5 га. Зараз такі правила діють тільки для тих, хто володіє ділянками площею від 2 га, пише ЕП.

У разі ухвалення цих змін під час реалізації продуктів, вирощених на ділянці понад 50 соток, треба буде подавати щорічну податкову декларацію, а з доходів платити 18% податку на доходи, 1,5% військового збору.

"Для багатьох українців, особливо в селах, земля – додаткове джерело доходів. Пенсіонери часто торгують на ринках вирощеними на власних присадибних ділянках овочами, ягодами та фруктами. Законодавство не вимагає від них сплачувати податки з більшості таких доходів. Однак усе може змінитися", – йдеться в публікації.

Наразі звільняють від податків доходи, отримані від продажу врожаю, який виростили на ділянці до 2 га. Якщо земельна ділянка більша, закон зобов'язує людину, яка продала врожай, подавати податкову декларацію та сплачувати з отриманих доходів 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Зазначимо, президент Володимир Зеленський на своїй пресконференції анонсував податкову реформу в Україні. І хоч документ все ще перебуває на погодженні Мінфіну, Кабмін уже встиг його затвердити. Найскандальніші нововведення стосуються підвищення ренти на залізну руду, втричі хочуть підвищити ставки екологічного податку. Однак деякі зміни можуть стосуватися й пересічних українців.

Кожен українець може отримати 2 га безкоштовної землі

В Україні кожен громадянин за законом може безкоштовно отримати до 2 га землі для потреб приватного господарства. Для цього потрібно заздалегідь вибрати вільну земельну ділянку, зібрати графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування цієї ділянки, а також взяти копію свого паспорта та ідентифікаційного коду. Після чого звернутися до місцевої влади за місцем розташування ділянки та подати заяву.

Часто головна проблема для охочих отримати землю полягає в тому, щоб знайти дійсно порожню ділянку, говорить партнер юридичної компанії Bossom Group Діана Коломійцева. На практиці – більшість земель уже зайняті. Навіть якщо на публічній кадастровій карті ділянка нібито вільна, це не означає, що вона нікому не належить, просто даних про неї може не бути в системі. Можливо, у власника є старий держакт, який не оцифровано, і кадастровий номер ділянці не присвоєно. Проте, на думку Діани Коломійцева, ідея про 2 безкоштовних гектарах поки себе не вичерпала:

"Незважаючи на те, що земельна реформа триває фактично з 91-го року, в селах залишилися ще люди, які користуються земельними ділянками з метою сільгоспвиробництва, але не оформили за собою права на них. Наявність цієї норми дозволить таким людям оформити права на свої ділянки. Ідея ще себе не вичерпала з точки зору реальних земельних ресурсів українського села".

Але варто пам'ятати, що крім позитивного впливу, можливість безкоштовної приватизації землі породжує і злочинні схеми. Керівний адвокат адвокатського бюро "Сергія Пагера", глава комітету з аграрного права Асоціації адвокатів України Сергій Пагер розповідає, що зараз в українських судах є кілька справ, за якими проходять люди, що отримували такі ділянки кілька разів у різних областях.

Нагадаємо: Схеми в обхід обмежень. Як з 1 червня іноземці та агробізнес планують скуповувати українську землю 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber