1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні зросли ціни на цукор

23.05.2021 23:08 Бізнес

Вартість цукру впевнено зростає протягом декількох місяців, зазначають експерти ринку.

Вартість цукру впевнено зростає протягом декількох місяців, зазначають експерти ринку.

В Україні подорожчав цукор і тепер кілограм продукту в роздрб в середньому продається за ціною 23-27 гривень за кг. Про це пише Агро Перспектива. Експерти відзначають, що вартість цукру зростає протягом декількох останніх місяців. Так, в лютому ціна на цукор складала 23,13 грн/кг, в березні - вже 24,38 грн/кг. 

"Якщо ж порівнювати з квітнем 2020 року, ціни на цукор зросли на 10,49 грн за кг. Тоді середня вартість становила 15,14 грн/кг", - нагадують експерти агроринку. 

Тобто за рік, зазначають вони, білий цукор подорожчав приблизно на дві третини. Водночас аналітики підкреслюють, що цукор дорожчає в усьому світі, а не тільки в Україні. 

Так, згідно з спостереженнями аналітиків The Food and Agriculture Organization, в квітні середнє значення Індексу цін на цукор FAO склало 100 пунктів, що на 3,8 пункта (3,9%) вище березневого показника і майже на 60% вище показника відповідного періоду минулого року . 

Фахівці пояснюють таке підвищення ціни на цукор побоюваннями скорочення світової пропозиції. Щоб уникнути різкого стрибка цін, український уряд в цьому році збільшив імпорт цукру до 40 121 тонну на 21 051 тисячу доларів. 

Мінекономіки України розраховує, що імпорт сирцю дозволить стабілізувати ціни на цукор на внутрішньому ринку. Зараз же кілограм цукру в роздріб в середньому продається за ціною 23-27 гривень.

Читайте на ГК:Весна обіцяє зростання і нові можливості: фінансовий гороскоп для усіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:"Перегони" на кордоні: на Заході двоє "спринтерів" збиралися потрапити до Румунії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Індексація пенсій: стало відомо, у кого виплати зросли на 100, 500 та 1000 грн
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська