1. Новини Закарпаття
  2. >

Відома кількість легальних мільйонерів та мільярдерів в Україні

17.05.2021 13:50 Бізнес Голос Карпат

Порівняно з минулим роком мільйонерів у країні побільшало, а доходи в понад мільярд задекларував лише один українець.

Порівняно з минулим роком мільйонерів у країні побільшало, а доходи в понад мільярд задекларував лише один українець.

Про це повідомляє прес служба Державної податкової служби України.

Як зазначається, за попередніми підсумками деклараційної кампанії доходи у сумі понад 1 млн. грн. задекларувала 8451 особа. Порівняно з минулим роком їх кількість зросла на 6 відс. Понад 1 млрд. грн. доходів задекларував мешканець м. Києва.

"Традиційно найбільша кількість мільйонерів обліковується в м. Києві (3375 особи), Дніпропетровській (684 особи), Харківській (595 осіб) та Київській (540 осіб) областях.
Загалом мільйонерами задекларовано дохід у сумі 70,4 млрд грн, визначено до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 1,6 млрд грн, військового збору – 0,2 млрд гривень.
Найбільшу суму до сплати в бюджет визначено мешканцем м. Києва з доходів, отриманих за межами України, – майже 80 млн грн, у тому числі податку на доходи фізичних осіб – 66,5 млн грн та військового збору – 11,1 млн гривень", - інформують у ДПС.

Також повідомляється, що податкові зобов'язання до сплати в бюджет у сумі понад 20,0 млн. грн. за результатами 2020 року визначено 12 особами на загальну суму 418,0 млн. грн., або 15% від загальної суми податкових зобов'язань (з урахуванням найбільшої суми). За територіальністю половина таких громадян обліковуються в м. Києві, по дві особи – в Одеській та Київській областях, по одній особі – в Харківській та Львівській областях.

Загалом, за оперативними даними, у 2021 році доходи, отримані протягом минулого року, задекларували майже 472 тис. громадян, що на рівні минулого року.

Найактивніше декларували доходи мешканці Запорізької (майже 51 тис. декларацій), Дніпропетровської (маже 40 тис. декларацій) та Херсонської (більше ніж 37 тис. декларацій) областей.

За результатами 2020 року громадянами визначено податкові зобов'язання до сплати в бюджет у розмірі 2,5 млрд. грн. податку на доходи фізичних осіб та 360,1 млн. грн. – військового збору.
Це майже на рівні минулого року, не зважаючи на минулорічну складну ситуацію. Так, станом на останній день подання декларації у 2020 році (30.06.2020) визначено ПДФО до сплати майже 2,7 млрд. грн., військового збору – 379,0 млн. гривень.

Водночас податківці звертають увагу громадян на те, що для фізичних осіб, які бажають скористатися правом на податкову знижку, за результатами 2020 року компанія декларування не завершена і такі особи мають право подати декларації у термін до 31.12.2021 (включно). 

"Пропонуємо не марнувати час та подати декларацію завчасно, зокрема, скориставшись спрощеною процедурою подання – через електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» в приватній частині Електронного кабінету платника.

Станом на 01.05.2021 скористалися правом на податкову знижку майже 62 тис. осіб, задекларовано до повернення з бюджету – 190,6 млн. гривень", - повідомили у відомстві.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, щомісяця понад 77 тисяч на одного: пенсії суддів в Україні вражають (ІНФОГРАФІКА)

Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська