1. Новини Закарпаття
  2. >

"Вартість розмитнення не перевищуватиме €1000": Зеленський підписав закони щодо автівок на єврономерах

12.05.2021 22:53 Бізнес ВАЖЛИВО

Підписані закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів

Підписані закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби».

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Також Президент підписав Закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України».

"Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють захисту довкілля від шкідливих викидів", - йдеться у повідомленні.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Закони набирають чинності з наступного дня після опублікування та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності.

Як повідомлялося, Верховна Рада наприкінці 2018 року суттєво підвищила штрафи за незаконне використання автомобіля на іноземній реєстрації. Однак у грудні 2019 року депутати відтермінували їхнє запровадження.

Читайте на ГК:"Здешевлення газу або плюс 60% до платіжки": Які варіанти по тарифах для українців готує влада, - Страна
Читайте на ГК:Відкликати депутата через смартфон: у мережі показали ініціативу прямої демократії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:АЗС підвищили ціни після постанови Кабміну
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...