1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні різко зміниться курс долара: відомо по скільки буде зелений у травні

08.05.2021 22:41 Бізнес ВАЖЛИВО

Протягом останнього тижня квітня вартість валюти знизилася.

Протягом останнього тижня квітня вартість валюти знизилася.

В Україні курс долара може різко подешевшати в перший тиждень травня і опуститися до позначки в 27,5 грн/$. На вартість валюти вплине ціла низка причин: мінімізація загрози військової агресії з боку РФ, свята, зростання цін на українську сировину за кордоном.

Про те, як і чому буде змінюватися вартість валюти в Україні пише Обозреватель.

В Україні курс долара в перший тиждень травня може опуститися до 27,5 грн/$, розповідає аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

"На найближчий тиждень ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку буде торгуватися через тиждень близько 27,6 грн. Готівковий долар буде торгуватися по 27,5/27,7 грн", – зазначає експерт.

Протягом останнього тижня квітня вартість валюти знизилася з 28,06 до 27,79 грн (-1,0%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії "УкрДилінг", за цей самий час знизилися з 27,91/27,93 до 27,73/27,75 (-0,6%).

Старший аналітик компанії Empori group Артем Беркович вважає, що середній курс продажу готівкового долара буде в межах 27,65-27,95 грн, а готівковий євро будуть продавати в діапазоні 33,5-33,84 грн. Основна причина зміцнення гривні в тому, що в період травневих свят курс конвертації валютних накопичень населення повинен бути невигідним. Це традиційна динаміка за багато років.

"Зовнішні ризики, які можуть чинити тиск на валюти країн, що розвиваються, через намір президента США підвищити податок для багатих – Україну в перший тиждень травня не зачеплять. Курсоутворення української гривні не зазнає впливу подібних повідомлень", – говорить Беркович.

Експерт називає інші фактори впливу:

  • зростання цін на експортовані Україною товари;
  • МВФ готується до видачі траншу фінансової підтримки вже у вересні поточного року;
  • підтримку гривні надасть рішення НБУ в квітні цього року підвищити ставку до 7,5%;
  • більшість спекулятивно налаштованих учасників валютних торгів в Україні зараз будуть активно продавати валюту, що буде підтримувати стабільність гривні.

Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Forex Club, вважає, що вартість валюти може опуститися до 27,6 грн/$. Настрої на ринку переважно оптимістичні, перед святами активніше здає валюту населення, що забезпечує додаткову пропозицію на ринку.

"Зі свого боку, іноземці відновили покупки гривневих ОВДП. Зокрема, станом на четвер їхній портфель збільшився на 337,4 млн грн, що свідчить про проходження кризи відтоку капіталу, спричиненої ризиками можливого прямого військового протистояння з РФ. Вдале розміщення ОВДП у вівторок і євробондів у понеділок продовжують підтримувати впевненість у гривні", – зазначає експерт.

Разом із тим українська експортна продукція виросла до рекордної з 2014 року позначки. На міжнародних ринках сировини продовжують дорожчати головні експортні товари України. Залізна руда, кукурудза, пшениця і соняшникова олія досягли рекордних позначок із весни 2014 року. У той же час ціни на енергоносії трохи впали, що сприятливо впливає на зовнішню торгівлю. У I кварталі сальдо зовнішньої торгівлі (різниця між експортом та імпортом) продовжує залишатися негативним. Позитивний ефект для курсу гривні від поточної динаміки цін на сировину ми побачимо вже за підсумками II кварталу поточного року.

Курс долара в Україні щонайменше першого тижня травня буде знижуватися. Вартість долара може досягти рекордно низької цьогоріч позначки в 27,5 грн/$.

Читайте на ГК:Цього місяця перед ними відкриються нові можливості: відомо, кому зі знаків Зодіаку пощастить у кар'єрі та фінансах
Читайте на ГК:Метеозалежним українцям буде непереливки: Землю накриє потужна магнітна буря
Читайте на ГК:Мінімальні штрафи сягатимуть від 17 тисяч гривень: порушників мобілізації суворо каратимуть
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська