1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

В Україні стрімко дорожчає хліб

66
Бізнес Україна

Зростання цін на хліб пов'язане з підвищенням вартості основних інгредієнтів хліба - яєць, борошна та соняшникової олії.

В Україні стрімко дорожчає хліб

За останній рік один з основних продуктів харчування піднявся в ціні на 12,5%. Але хліб продовжує дорожчати і далі. Про це у четвер, 6 травня, виданню ГолосUA повідомив економічний експерт Олег Пендзін. 

"Незалежно від ситуації на світовому ринку з ціною пшениці хліб в Україні дорожчає щомісяця на 1-1,5%. І якщо на цю мить в Україні загальна інфляція 7,5%, то за рік хліб в Україні подорожчав на 12,5% ", - повідомив економіст. 

Він додав, що поки на світовому ринку зростає ціна пшениці, хліб в Україні продовжуватиме дорожчати. "Ситуація не зміниться до червня 2021 року", - вважає Пендзін. Водночас він не виключає, що якщо урожай пшениці буде хороший - ціна хліба може знизитися. 

"На світовому ринку ціни на пшеницю зростають, але вони будуть рости приблизно до червня 2021 року.

У червні, я прогнозую, зміняться прогнози на урожай, який збирають в Європі. І якщо там буде урожай пшениці хороший, то зерно почнуть швидко продавати за зниженою ціною. Якщо на європейському континенті урожай очікуватимуть поганий, то ціна пшениці буде триматися, щоб пізніше продати її за гарною ціною", - сказав економіст.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber