1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні збільшаться ціни на розмитнення авто з США: наскільки подорожчають машини

05.04.2021 20:32 Бізнес

Митниця розіслала своїм підрозділам нову відповідну інструкцію.

Митниця розіслала своїм підрозділам нову відповідну інструкцію.

Розмитнення автомобілів із США в Україні значно подорожчає, повідомляє Auto24.

Зазначається, що Держмитслужба надіслала 1 квітня 2021 року своїм підрозділам лист "Щодо витрат на транспортування". Він регулює визначення митної вартості транспортних засобів, які ввозяться в Україну зі США.

Річ у тім, що під час визначення митної вартості автомобіля та нарахування податків на нього в разі розмитнення враховується не лише вартість автомобіля (інформація про реальну ціну ТЗ митниця бере від сервісів, які відслідковують результати торгів на аукціонах США), але й витрати на транспортування до України.

Досі витрати на транспортування за США митниця рахувала уніфіковано – по 400 доларів за кожен автомобіль. Однак насправді ця вартість не відповідає дійсності, адже залежно від віддаленості порту США (чи іншої країни) вона може становити 700 - 1300 доларів США. Щоб більш точно визначити вартість автомобіля (а з ним і суму нарахувань податків), митниця на 51 сторінці розіслала своїм підрозділам додаток з вартістю транспортування автомобілів від найбільших перевізників з різних портів України.

Експерти ринку вважають, що тепер середня вартість перевезення авто зі США для нарахування податків буде в середньому не 400, а 1000 доларів. Оскільки на вартість перевезення автомобіля нараховується 20% ПДВ, то замість 80 потрібно буде сплатити 200 доларів. Таким чином, вартість розмитнення автомобіля в середньому виросте на 120 доларів. Втім, якщо авто їде з далеких штатів (Аляска, Гаваї) чи Канади, вартість розмитнення може збільшитись більш суттєво.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Гороскоп на 3 лютого: який "сюрприз" чекає на знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Новий спосіб: у Міноборони пояснили, як вручатимуть повістки чоловікам
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська