1. Новини Закарпаття
  2. >

Україна готова зняти заборону на експорт лісу: названо умову

18.03.2021 22:32 Бізнес ВАЖЛИВО

Після того, як буде забезпечена прозорість на внутрішньому ринку, Україна може почати продавати ліс-кругляк у Євросоюз.

Після того, як буде забезпечена прозорість на внутрішньому ринку, Україна може почати продавати ліс-кругляк у Євросоюз.

У Кабміні не виключають скасування заборони на імпорт необробленої деревини, однак тільки в ЄС і тільки після того, як буде забезпечена прозорість на внутрішньому ринку. Про це заявив торговий представник України Тарас Качка в коментарі Інтерфакс-Україна. За його словами, відповідний законопроект має бути прийнятий протягом півроку, про що були повідомлені європейські партнери. 

"Законопроект, який ми ставимо, це №4197-1. Це законопроект про ринок деревини. Логіка дуже проста: спочатку ми забезпечуємо прозорість на внутрішньому ринку, щоб не було підстав для маніпуляцій. У рамках цього законопроекту ми також розглянемо питання про зняття мораторію виключно для ЄС - у нас немає підстав знімати його для інших", - цитує Качку агентство. 

Він зазначив, що торгівля з ЄС буде можлива тільки при прозорих механізмах. 

"Зараз у ЄС є дві ініціативи з контролю лісу - corporate due diligence, і можлива навіть заборона на імпорт необробленої сировини. Тому у них такий самий процес триває", - сказав Качка, додавши, що Україна буде синхронізуватися в цьому питанні з ЄС. 

Як відомо, у 2015 році в Україні був прийнятий закон, яким країна на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляка). 

У ЄС заявляли, що український мораторій на експорт лісу-кругляка суперечить Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Пізніше Міжнародна арбітражна група визнала право України обмежувати експорт лісу.

Читайте на ГК:Епідпоріг високої інтенсивності: ще в одній громаді на Закарпатті забили на сполох
Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади
Читайте на ГК:Для закарпатців озвучили важливе повідомлення
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська