1. Новини Закарпаття
  2. >

"Подорожчали деякі продукти і пальне": НБУ назвав причини стрибка цін в Україні

11.03.2021 23:38 Бізнес

В Україні в лютому 2021 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 7,5%.

В Україні в лютому 2021 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 7,5%.

Про це сказано в коментарі НБУ щодо інфляції у четвер, 11 березня.

Зокрема, в лютому збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 7,2% р/ р). Один з ключових чинників прискорення цін у відповідній групі товарів стало подальше перенесення ефектів від низьких торішніх урожаїв в Україні і в світі - продовжила стрімко дорожчати соняшникова олія і продукти її переробки.
 
У той же час, темпи подорожчання непродовольчих товарів залишилися на рівні попереднього місяця (2,6% р/р) - сповільнилося підвищення цін на фармацевтичну продукцію, автомобілі, а також поглибилося падіння цін на товари для особистого догляду, засоби для чищення та іграшки, але прискорилося зростання вартості побутової техніки, меблів, ювелірних виробів і сповільнилося падіння цін на домашній текстиль та електроніку. Зниження цін на одяг і взуття сповільнилося.
 
Темпи зростання вартості послуг незначно прискорилися (до 6,9% р/р). Посилення споживчого попиту і збільшення виробничих витрат, в тому числі на оплату праці, прискорили подорожчання послуг закладів громадського харчування, туристичних, фінансових і медичних послуг, а також оренди житла і водійських курсів. Однак сповільнилося подорожчання послуг кабельного телебачення та інтернету.
 
Також зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося (до 9,7% р/р). Через скорочення виробництва і збільшення вартості кормів значно подорожчало м'ясо, в першу чергу курятина і яловичина, а також молоко і яйця. У зв'язку з високими світовими цінами і поганими врожаями цукрового буряку та пшениці відчутно подорожчали цукор і борошно. Через скорочення запасів швидше дорожчали яблука, а ціни на банани відновили зростання слідом за зростанням імпортних цін через неврожай в основних країнах-виробниках. Сповільнилося здешевлення овочів борщового набору через зменшення їх запасів.
 
У свою чергу, зростання адміністративно регульованих цін прискорилося (до 12,1% р/р). Ціни на алкоголь продовжили зростати, зокрема, через підвищення мінімальних цін на ігристі вина в січні. Незважаючи на подальше зниження тарифів газопостачальними компаніями, темпи зростання вартості природного газу збільшилися за рахунок ефекту низької бази порівняння. Подорожчання газу в попередні періоди вплинуло на вартість гарячої води та опалення.
 
Нарешті, зростання цін на пальне відновилося (на 4,4% р/р у порівнянні з падінням на 4,7% р/р у січні) через підвищення світових цін на нафту і збереження високого попиту з боку населення.
 
Читайте на ГК:Збільшать чинні й запровадять нові?: що варто знати водіям
Читайте на ГК:Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська