1. Новини Закарпаття
  2. >

Названо розмір середньої зарплати в Закарпатській області

05.03.2021 16:33 Бізнес

Середня номінальна зарплата у січні на Закарпатті становила 10417 грн.

Середня номінальна зарплата у січні на Закарпатті становила 10417 грн.

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника області у січні 2021р. становила 10417 грн (в Україні – 12337 грн), що в 1,7 раза вище рівня законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2021р. – 6000 грн).

Як повідомили у ГУ статистики в Закарпатській області, за рівнем зарплати Закарпаття випередили Черкаська, Івано-Франківська, Хмельницька, Вінницька, Одеська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Миколаївська, Запорізька, Київська, Дніпропетровська, Донецька області та м.Київ.

Традиційною для економіки залишається галузева диференціація заробітної плати. Найбільшою була заробітна плата працівників у сфері інформації та телекомунікацій, підприємств з виробництва електричного устатковання, з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, в установах державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування. Перевищення заробітної плати відносно середнього рівня по економіці області у зазначених видах діяльності становило 13,1–32,5%, а на підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, а також в установах фінансової та страхової діяльності – більше, ніж у 1,5 раза. 

Водночас заробітна плата працівників у сфері тимчасового розміщування й організації харчування, надання інших видів послуг, підприємств з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, у галузі будівництва, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, підприємств сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства, підприємств з виробництва гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, добувної промисловісті і розроблення кар’єрів, у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, а також організацій, що займаються операціями з нерухомим майном не перевищувала 78% від середнього рівня по економіці області.

На 1 лютого 2021р. заборгованість з виплати заробітної плати становила 9,4 млн.грн.

Нагадаємо, в Україні планують дозволити подвійне громадянство з країнами Євросоюзу.

Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: клята війна забрала ще одного Героя (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська