1. Новини Закарпаття
  2. >

"Що чекає на зелений у 2021 році": прогноз Міністерства фінансів

03.02.2021 23:34 Бізнес

В інтерв'ю глава Мінфіну наголосив, що на валютному ринку важливо зберегти стабільність, тому що будь-яке системне укріплення або девальвація негативно впливає на економічну динаміку.

В інтерв'ю глава Мінфіну наголосив, що на валютному ринку важливо зберегти стабільність, тому що будь-яке системне укріплення або девальвація негативно впливає на економічну динаміку.

Міністр фінансів України Сергій Марченко переконаний, що у 2021 році на валютному ринку буде все стабільно. Очікувати суттєвих коливань від долара – не варто, передає 24 канал.

"В принципі курсова динаміка на контрагентів може впливати по різному, для держави в цілому бажано зберігати курсову стабільність. 29,1 гривні за долар – це середньорічний курс на 2021 рік", – заявив він.


Курс долара в Україні у лютому
За даними Нацбанку України, станом на 3 лютого, курс долара становить 28,06 гривні. Європейська валюта коштує 33,79 гривні.

Згідно з прогнозом МВФ, українська гривні у 2021 році буде на рівні 28,12 гривні за долар. Водночас експерти в консенсус-прогнозі від Мінекономіки вважають, що 1 долар коштуватиме 28,6 гривні.

Яким був курс долара у 2020 році
На курс долара у 2020 році значно вплинула ситуація з коронавірусом. Так, у березні він коштував 24,5 гривні, а вже через місяць його ціна піднялась до 28 гривень.
До кінця весни гривня почала зміцнюватися, але вже в липні американська валюта знову пішла вгору.
Від квітня до початку листопада ціна долара постійно коливалась в межах 28 – 28,6 гривні.

Нагадаємо, в Україні помітно подешевшав євро.

Читайте на ГК:Весь світ, як на долоні: у 2024 році три знаки Зодіаку поринуть у подорожі
Читайте на ГК:В Україні оновили процедуру отримання посвідчення водія: що варто знати керманичам
Читайте на ГК:"Ти воюєш або працюєш на державу": в Україні буде новий механізм бронювання від мобілізації, – Зеленський
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська