1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії відкрилися ресторани і паби на знак протесту проти обмежень

24.01.2021 11:18 Бізнес

Учасники акцій вважають карантинні обмеження "помилковим шляхом". Міністрів закликають піти у відставку.

Учасники акцій вважають карантинні обмеження

Власники десятків ресторанів і кафе в Чехії відновили роботу своїх закладів, незважаючи на сувору заборону влади, пов'язану з діючими в Республіці жорсткими соціальними обмеженнями через коронавірус. Про це в неділю, 24 січня, повідомило Чеське радіо

Акція, вважають її учасники, повинна привернути увагу влади і громадськості до несучого серйозні збитки ресторанного бізнесу. Кафе, ресторани, бари та їдальні закриті в Республіці близько трьох місяців. Від цього щоденний збиток для них становить приблизно 414 млн крон (близько €15,9 млн). 

Власники ресторанів незадоволені діями уряду, який закрив бари і ресторани п'ять місяців тому. На їхню думку, кількість випадків зараження коронавірусом продовжує зростати, незважаючи на те, що ресторани не працюють із жовтня 2020 року. 

Крім того, щоб отримати субсидію від уряду, заклад громадського харчування має вказати, що не порушував заборону на роботу. Тоді як ціла низка ресторанів все-таки час від часу працювали.

За словами власників, заборона порушувалася не для того, щоб заробити, а для того, щоб вижити. Власники ресторанного бізнесу також заявили, що мають намір зареєструвати в країні політичний рух Відкриємо Чехію і після цього оголосити приміщення своїх закладів місцем проведення зборів членів первинних організацій.

У цьому випадку їм вдасться обійти діючі обмеження, так як у період епідемії коронавірусу в Республіці проходять засідання парламенту та інші заходи політичного характеру. 

Нагадаємо, з початку жовтня 2020 року в Чехії ресторани і кафе можуть продавати їжу тільки навинос, через спеціальне вікно.

Закривалися ресторани і навесні минулого року. За період епідемії коронавірусу загальна кількість інфікованих у Чехії, населення якої становить 10,71 млн громадян, досягла 933 361. Від хвороби, спричиненої вірусом, померло 15 270 мешканців.

Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська