1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Ведення обліку доходів і витрат: які зміни очікують на ФОПів з 1 січня 2021 року?

1560
Бізнес Закарпаття

З 1 січня прийдешнього, 2021-го, року для фізичних осіб - підприємців змінюється порядок ведення обліку доходів і витрат.

Ведення обліку доходів і витрат: які зміни очікують на ФОПів з 1 січня 2021 року?

Зміни, зокрема, торкнуться фізичних осіб-підприємців (ФОП) на загальній системі оподаткування та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. За інформацією  податківців, вони будуть зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності за встановленою формою в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет. Типова форма такого обліку та порядок його ведення визначається Міністерством фінансів України. При цьому зазначається, що на теперішній час і до моменту затвердження нової форми діюча Книга обліку доходів і витрат залишається чинною.
ФОП – платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, матимуть право вести облік у довільній формі як у паперовому так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення отриманих доходів;

ФОП – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, зможуть вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Також, за інформацією ДПС України, з 1 січня 2021 року скасовано вимогу для платників єдиного податку щодо реєстрації Книги у податкових органах. При цьому, платникам не потрібно подавати будь-які заяви чи повідомлення до контролюючого органу щодо скасування реєстрації книг, які були зареєстровані у 2020 році.

При веденні обліку в довільній формі платники єдиного податку вправі застосовувати будь-який спосіб обліку доходів: це можуть бути записи у будь-якому довільному реєстрі – паперовому зошиті, журналі, чи в електронній таблиці у файлі Excel. У тому числі платники зможуть продовжувати вести Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) за діючими на сьогодні формами, інформують податківці.

Водночас, зміни щодо форми ведення обліку доходів і витрат не скасовують обов'язку для всіх платників податків щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів (документів на придбані товари) та їх належне зберігання. Для платників єдиного податку, які є платниками ПДВ, продовжуватимуть діяти всі вимоги Податкового кодексу щодо обліку ПДВ.
Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, податківці роз’яснили, які ФОПи не підлягають застосуванню РРО з 1 січня 2021 року.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber