1. Новини Закарпаття
  2. >

Палиця розповів просте рішення проблеми з ФОПами

18.12.2020 19:39 Бізнес Думка

Ігор Палиця, керівник політичної сили За майбутнє, розповів, як легко і справедливо знайти порозуміння з малими підприємцями.

Ігор Палиця, керівник політичної сили За майбутнє, розповів, як легко і справедливо знайти порозуміння з малими підприємцями.

Немає різниці чим ФОП торгує в себе в маленькому магазині, лавці або на базарі. Проблема є в іншому. Великі торгові майданчики, торгові мережі використовують ФОПів, змінюючи їх на касах, де не платять податки.

Про це лідер партії “За майбутнє” Ігор Палиця заявив 17 грудня в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1". 

"Яка проблема з ФОПами. З ними нібито хтось розмовляє, але ніхто не хоче почути, в чому їхня проблема. Ми почали вникати, розбиратися і проблема є в одному. Немає різниці чим ФОП торгує в себе в маленькому магазині, лавці або на базарі. Чи це шуба, чи це ювелірка, чи це побутова техніка. Він стоїть один, він торгує, він заробляє собі, своїй сім'ї", - зазначив він.

За словами політика, проблема є в іншому. Що великі торгові майданчики, торгові мережі використовують ФОПів, змінюючи їх на касах, де не платять податки.

"І самі ФОПи кажуть, проблема є в одному – обмежте просто квадратуру, де може використовуватись робота ФОПа без касового апарата – шість, десять кв.м. І вся проблема буде вирішена. Їх ніхто не чує. Я намагався пану Гетманцеву (голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, який виступає проти відтермінування введення реєстрів розрахункових операцій для дрібного бізнесу - Ред.) це сказати, ми намагалися в Верховній Раді це якось поправками вирішити, ще якось – ніхто не чує. Бо є бачення монобільшості і в цьому вся проблема.  Якби з людьми говорили в залах, вони б не виходили на площі", - підкреслив він.

Своєю чергою головний редактор інтернет-порталу "РБК-Україна" Сергій Щербина упевнений, що обмеженням квадратури нічого добитися не вдасться у випадку з ФОПамі, тому що економічний уклад змінюється і йде торгівля через Інтернет побутовою технікою і там дуже багато контрабанди.

"І тут квадратура аж ніяк не допоможе. Це питання потрібно системно вирішувати", - зазначив він.

Як повідомлялося, 7 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відтермінування обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку, який Верховна Рада ухвалила 1 грудня. 

На тлі протестів ФОПів президент Володимир Зеленський створює координаційну раду, метою якої є напрацювання законодавчих змін щодо комплексного вирішення проблем мікробізнесу.

Читайте на ГК:Кавоварки: сучасні технології для вашої кухні
Читайте на ГК:Нова загроза для України: країни G7 прискорять фінансування, поки не втрутився Трамп
Читайте на ГК:Закарпатські правоохоронці шукають зрадників: стало відомо, хто катував українців на Сході