1. Новини Закарпаття
  2. >

ФОПам дадуть по вісім тисяч гривень: депутати схвалили законопроект

04.12.2020 13:08 Бізнес

Рада схвалила законопроект про фінансову допомогу фізособам-підприємцям через карантинні обмеження.

Рада схвалила законопроект про фінансову допомогу фізособам-підприємцям через карантинні обмеження.

В Україні фізичні особи-підприємці отримають по вісім тисяч гривень виплат. Такий законопроект Верховна Рада схвалила за основу і в цілому на засіданні в п'ятницю, 4 грудня.

За закон проголосували 297 депутатів.

Проект закону пропонує забезпечити в 2020-2021 роках за рахунок держбюджету виплати одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Зокрема, передбачено виплату одноразової фінансової допомоги бізнесу для збереження робочих місць найманих працівників, а також одноразову компенсацію витрат, яких зазнали за сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Держпідтримку суб'єкти малого та середнього підприємництва сфери громадського харчування зможуть отримати протягом терміну дії карантину та протягом шести місяців після його закінчення.

Водночас для бізнесу, роботу якого призупинили через карантин, на період дії карантину та протягом одного місяця з дня його закінчення продовжується дія договорів оренди державного та комунального майна, термін дії яких закінчується в період дії карантину або обмежувальних заходів. Закон скасовує стягнення орендної плати за договорами оренди державного та комунального майна в період дії карантину або обмежувальних заходів для бізнесу, діяльність якого була заборонена в зазначений період.

Нарешті, на час карантину і після його закінчення не будуть припиняти дію і анулювати ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями в разі несвоєчасної сплати ліцензіатами чергового платежу за ліцензії. До страхового стажу особи будуть включати період, протягом якого вона отримувала допомогу з часткового безробіття, на період карантину через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, на Ужгородщині влаштували Форум юної еліти Закарпаття.

Читайте на ГК:Ціни на молочку знову шокують українців: скільки коштують сир, сметана та йогурт
Читайте на ГК:Як приготувати соковите куряче філе: господиня розкрила секрет смачного рецепту
Читайте на ГК:Гороскоп на 15 лютого для всіх знаків Зодіаку: який сюрприз на них чекає
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська