1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Карпатський мед і вина Закарпаття отримають статус продукту із захищеним географічним зазначенням

20.11.2020 21:49 Бізнес

Перелік продуктів з таким статусом розширили через створення пілотного проекту з підтримки еногастротуризму в Українській Бессарабії.

Перелік продуктів з таким статусом розширили через створення пілотного проекту з підтримки еногастротуризму в Українській Бессарабії.

В Україні гуцульська коров'яча бринза, гуцульська овеча бринза і мелітопольська черешня отримали статус продукту із захищеним географічним зазначенням (ГЗ), а ще низка найменувань очікує реєстрації. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна в п'ятницю, 20 листопада. 

"У 2019 році було визначено 10 українських продуктів із захищеними назвами, процедуру реєстрації яких здійснить проект ЄС "Географічні зазначення в Україні", який фінансується Європейським Союзом. Проте у підсумку їхня кількість може змінитися", - заявила нацексперт з питань створення Доріг вина і смаку проекту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" Валерія Бондаренко. 

Поштовхом для розширення переліку продуктів зі статусом захищеного географічного зазначення стало створення пілотного проекту з підтримки еногастротуризму в Українській Бессарабії. 

"Зараз іде робота над розробкою специфікацій ще двох найменувань - баранина Фрумушики і Бессарабський горіх. Це продукція учасників першого еногастротуристичного продукту України "Дороги вина і смаку Української Бессарабії", - додала експерт. 

Крім того, готуються до реєстрації такі продукти: херсонський кавун, карпатський мед, вина Закарпаття. В середньому процедура реєстрації займає від 12 місяців.

Читайте на ГК:"Таким ви його ще ніколи не бачили": рідкісні кадри високогірної водойми на Рахівщині (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Укрзалізниця" відміняє курсування маршруту Київ – Рахів
Читайте на ГК:«Там де гори цілують небо»: на схилах Чорногори розквіт рододендрон /Фото
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська