1. Новини Закарпаття
  2. >

Банкіри спрогнозували курс долара до кінця року

13.11.2020 17:48 Бізнес

Більшість опитаних ЗМІ банкірів очікують до кінця року ослаблення гривні до 29 грн за долар.

Більшість опитаних ЗМІ банкірів очікують до кінця року ослаблення гривні до 29 грн за долар.

Зростання епідемії і посилення карантину може призвести до ослаблення гривні до 29 гривень за долар. Такий прогноз дали опитані банкіри, повідомляє в п'ятницю, 13 листопада, Інтерфакс-Україна. 

"Перспективи поширення епідемії та посилення карантинних заходів як в Україні, так і в країнах-торговельних партнерах, зараз є важливим фактором невизначеності. До кінця року не виключене зростання до 29 грн/1 долар, але з оглядкою на те, буде чи не буде введений жорсткий карантин і які будуть економічні наслідки", - заявив директор департаменту казначейства і фондових ринків Правекс-Банку Артем Красовський. 

За його оцінками, зміцнення гривні в листопаді викликане загальним падінням долара до більшості валют у зв'язку з виборами в США, а також присутністю на ринку декількох великих продавців-експортерів і вичікувальною позицією, яку зайняли покупці. 

У той же час, директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін зазначив, що НБУ продовжує залишатися активним гравцем на валютному ринку, зокрема, останнім часом він активно викуповує залишок пропозиції на ринку, не даючи курсу зміцнитися ще сильніше, тому очікувати зміцнення до рівня 28 грн/долар і нижче не варто. 

Фінансист прогнозує в найближчі тижні курсовий коридор на рівні 28,10-28,50 грн за долар і 29 грн за долар на кінець року. 

"За його словами, серед головних чинників зміцнення курсу гривні після 5 листопада можна виділити продаж експортерами валютної виручки для сплати податку на прибуток за третій квартал, а також зменшення обсягів купівлі валюти великими імпортерами енергоносіїв і електроніки у зв'язку з падінням попиту в очікуванні другої хвилі коронавірусу", - йдеться в повідомленні.

 Головний менеджер з макроекономічного аналізу Райффайзен банку Аваль Сергій Колодій очікує, що до кінця року курс буде в інтервалі 28,5-29 грн за долар, а середньорічний курс складе близько 26,8 грн за долар.

 "Глобальних змін ми не очікуємо: нерезиденти продовжать виходити з ОВДП, а компанії і банки з іноземним капіталом - виплачувати відстрочені дивіденди за 2019 рік; цінова динаміка на основні експортні товари залишиться сприятливою", - пояснив експерт, додаючи, що перспективи введення часткового або повного локдауну залишаються високими.

Читайте на ГК:Як спонукати школярів вивчати польську мову: сучасні методи, інтерактивні підходи та поради для репетиторів
Читайте на ГК:Де чоловікам найчастіше роздають повістки: військком дав чітку відповідь
Читайте на ГК:Гороскоп на 5 березня для всіх знаків Зодіаку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська