1. Новини Закарпаття
  2. >

Від 3400 до 5000 грн: бізнес хочуть штрафувати за клієнтів без масок

08.11.2020 10:39 Бізнес Голос Карпат

Верховна рада України прийняла за основу законопроект щодо штрафів для бізнесу за відсутність масок у клієнтів. Що це значитиме для закарпатських підприємців і не тільки.

Верховна рада України прийняла за основу законопроект щодо штрафів для бізнесу за відсутність масок у клієнтів. Що це значитиме для закарпатських підприємців і не тільки.

Йдется про законопроект № 3890 "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", який раніше ВРУ прийняла у першому читанні.

Зокрема, документомтп пропонується, що за допуск чи пропуск особи в громадські місця, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту – підприємство, установа, організація, громадянин - суб'єкт господарської діяльності будуть зобов’язані сплатити штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 - 5 100 гривень).

Як зазначається в пояснювальній записці до зазначеного проекту закону, послаблення карантинних заходів, на жаль, суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція щодо нехтування рекомендаціями в частині носіння в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Крім того, в деяких магазинах, торгових центрах та громадському транспорті постійно ігнорують вимоги карантину та відсутній контроль уповноважених осіб стосовно допуску відвідувачів до таких місць в засобах індивідуального захисту або не вживаються заходи щодо можливого перебування особи в зазначених місцях без засобів індивідуального захисту.

«Враховуючи зазначене та з метою недопущення зростання кількості захворілих, необхідним є встановлення відповідальності для підприємств, підприємців, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство, а саме здійснили пропуск, допуск особи в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту або не вжили заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту», - йдеться в пояснювальній записці.

Водночас зазначається, що проєкт Закону не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, соціально-трудової сфери, прав осіб з інвалідністю, сфери наукової та науково-технічної діяльності. 

Проєкт Закону не потребує проведення консультацій із громадськістю.

Крім того, документ погоджено без зауважень Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Наразі цей законопроект готується до розгляду в другому читанні.

Читайте на ГК:Як очистити кеш Telegram без втрати важливих даних: поради фахівців
Читайте на ГК:Буде цікаво, як місцевим так і туристам: в одній з туристичних родзинок Закарпаття з'явилася цікава фото-локація (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатському посадовцю загрожує до 8 років тюрми: відомо, що накоїв (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська