1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати

155 Без кордонів Польща

Польський уряд анонсував низку змін для біженців з України, спрямованих на спрощення системи отримання дозволів на тимчасове проживання.

Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати

Про це повідомив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мачєй Дущик, пише naszwybir.pl.

“Ми підготували систему, яка дозволить усім особам з PESEL UKR отримати дозвіл на тимчасове проживання. Незалежно від того, працюють вони чи не працюють, пенсіонери вони чи студенти, дитина до 6 років чи старше 6 років. Це буде автоматична система, яка за допомогою одного положення змінить статус тимчасового захисту на статус тимчасового проживання”, - зазначив чиновник.

Буде створена окрема система отримання дозволів на тимчасове проживання для українців, які не будуть видаватися воєводськими управліннями, а окремими органами, що має сприяти швидкій видачі дозволів.

Такі особи повинні будуть з 1 липня 2024 року до 30 вересня 2025 року реєструватися на новоствореному електронному порталі та відвідувати управління міст, щоб оформити там необхідні документи. Перші дозволи на тимчасове перебування видаватимуться з 2025 року і будуть дійсними 3 роки.

“Статус людини юридично зміниться лише тоді, коли вона особисто прийде і забере дозвіл на тимчасове проживання. До цього моменту вона перебуватиме під тимчасовим захистом”, – наголосив Дущик.

Тимчасовий захист для українців у Польщі триватиме, доки це буде можливо на основі регламентів ЄС.

Читайте також: На Закарпатті хочуть побудувати річковий порт (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: