Про це сказав парламентський державний секретар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор під час стартової конференції проєкту „HUSKROUA” «Нуль відходів».
З того часу, як в Україні почалося повномасштабне вторгнення російських військ, політика підтримки з боку Угорщини, яка була сконцентрована здебільшого на Закарпаття, стала ширшою. Зараз угорська підтримка поширюється на всю Україну – наголосив парламентський державний серкетар міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьор під час стартової конференції проєкту „HUSKROUA” «Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні» в селі Яноші.
Проєкт «Zero Waste» або «Нуль відходів» очолює Європейське об’єднання територіального співробітництва «ТИСА» і він об’єднує в собі побудову сміттєпереробного заводу, розбудову мережі пунктів збору твердих побутових відходів та закупівлю потрібного обладнання для збору відсортованого сміття. Все це покликане вирішити багаторічну проблему Берегівської громади.
На відкритті Левенте Модьор також наголосив, що як у випадку Закарпаття, так стосовно і всієї України, уряд Угорщини планує робити довгострокові вклади, та розраховує на довгострокове партнерство й довгострокову співпрацю.
"В Угорщині кожен знає, якою великою проблемою на Закарпатті є забруднення довкілля. Причиною цього є те, що тут нема сучасних станцій з переробки відходів, адже за 30 років Незалежності України їх не було побудовано. Зараз, під час війни, Україна не має зайвих коштів, щоб інвестувати їх в такі проєкти. Тому було прийняте рішення розпочати таку спільну закупівлю між Закарпатською областю та Саболч-Сатмар-Берегською. Цей проєкт стоятиме, так би мовити, на двох ногах, тутешня опорна нога на Закарпатті зараз вже будується. Тобто на західній частині України, тут на Закарпатті, побудується перший сміттєпереробний завод, завдяки якому буде досягнено зниження рівня забрудненості річок і на території Угорщини. Угорський Уряд підтримав цей проєкт сумою майже у 2,5 мільйона євро, адже коштів ЄС не вистачило б для його завершення. Цим ми наводимо доказ того, що ми робимо довгостроковий вклад в Закарпаття, в Україну та в угорсько-українську співпрацю", - розповів Левенте Модьор.
Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна й у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з перших днів війни приймають вимушених переселенців.