1. Новини Закарпаття
  2. >

Уникнути небезпечних сценаріїв порятунку, захисту 150 тисяч угорців Закарпаття: Сійярто пояснив прагнення щодо миру в Україні

15.07.2022 17:33 Без кордонів ВАЖЛИВО

Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто зробив заяву, яка швидко привернула до себе увагу в Україні і стосується Закарпаття.

Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто зробив заяву, яка швидко привернула до себе увагу в Україні і стосується Закарпаття.

Виданню Index міністр учергове повідомив, що в інтересах Угорщини є якнайшвидше настання миру.

- Оскільки тоді можна буде уникнути небезпечних сценаріїв, які були підготовлені щодо порятунку, захисту 150 тисяч угорців, котрі проживають на Закарпатті, - цитує слова Сійярто видання karpat.in.ua.

Якщо фронт наблизиться до західної половини України, то це в нашому випадку означає значно більший ризик безпеці, ніж раніше, додав він.

Міністр закордонних справ Угорської республіки вважає, що уряд продовжує проводити таку політику мінімальної ймовірності втягнення Угорщини у війну. За словами Сійярто, Європейський Союз уже прийняв достатньо санкційних рішень, але тепер він повинен більше зосередитися на тому, щоб якомога швидше досягти припинення вогню та з часом досягти миру.

- У нашій країні також підготовлені сценарії щодо надзвичайних ситуацій у зв’язку з війною, і відведення угорських військових від охорони кордону теж частково пов’язано з цим, - сказав Сійярто.

Міністр закордонних справ Угорщини визнав, що війна в Україні навряд чи закінчиться найближчим часом.

Нагадаємо, раніше Голова РНБО України заявив, що Угорщина знала про плани вторгнення Росії в Україну і мала територіальний інтерес у цій війні. В уряді Угорщини назвали цю заяву "фейковою новиною".

Твердження про Угорщину містять звинувачення, які є неправдивими і необґрунтованими, а також розпалюють ненависть проти угорського народу й Угорщини в громадській думці українців, які потерпають від війни, – так відреагувало посольство Угорщини в Києві.

Угорщина не має жодних територіальних претензій щодо Закарпаття. Про це Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив в інтерв'ю телеканалу “Еспресо”. Посол додав, що росія є країною-агресоркою, військовим агресором. І в Угорщині повністю підтримують територіальну цілісність і суверенітет України.

«Ми назавжди кажемо "ні" всім зусиллям відновити Радянський Союз. Ми засуджуємо путінську агресію.  Ми виконуємо наші зобов’язання в рамках ЄС і НАТО і коли маємо сказати «ні» щодо якогось рішення, чого вимагають інтереси Угорщини, то ми говоримо «ні»,- підкреслювала президентка Угорщини під час інавгураційної промови.

Також Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав стосунки з угорськими колегами дружніми та дав їм високу професійну оцінку.

Читайте на ГК:Порушення на мільйони: митниця Закарпаття зафіксувала близько 300 випадків злочинів за перші місяці 2024 року
Читайте на ГК:"В українців волосся дибки стало": вироби виготовлені на відомому закарпатському заводі помітили у руках окупантів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Синоптики попередили закарпатців про погодні сюрпризи: що буде з температурою