1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Посол Угорщини Ійдярто: "Росія - країна-агресорка, територіальних претензій на Закарпаття не маємо" (ВІДЕО)

396
Без кордонів Угорщина

Посол Угорщини Ійдярто: "Росія - країна-агресорка, територіальних претензій на Закарпаття не маємо" (ВІДЕО)

На телеканалі Еспресо відбулався розмова журналістів із надзвичайним та повноважним послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто.

Росія є країною-агресоркою, Угорщина повністю підтримує територіальну цілісність і суверенітет нашої країни та не має жодних територіальних претензій, а також, що угорцям потрібна процвітаюча та відроджена Україна. Позиція Угорщини абсолютно чітка: Росія є країною-агресоркою, військовим агресором. І ми повністю підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України. Ми повністю засуджуємо всі порушення прав людини щодо громадян України. Ми закликаємо міжнародну спільноту, а також українську сторону провести розслідування цих порушень. Ми виступаємо за мир і… як би сказати… підтримуємо кроки Європейського Союзу задля того, щоб допомогти Україні досягти миру. Так, так.

Я з належною повагою ставлюся до пана Данілова (секретар Ради національної безпеки і оборони України - ред.). Він є ключовою фігурою і виконує неймовірно багато роботи. Але в цьому випадку в мене не залишається іншого вибору, і… як би це сказати… щоб висловити своє обурення такою повністю безпідставною заявою.

Не знаю чи правильно так сказати українською, але те, що він сказав… це маячня… і, звісно, що це неправда. Ми не знали про напад. Як ми взагалі про це могли знати? На жаль, я мушу дуже сильно засудити це, бо вже не вперше високопоставлені українські чиновники намагаються спекулювати на намірах Угорщини щодо Закарпаття, територіальних питаннях, про які я навіть не знаю.

Такі втручання та спекуляції лише посилюють у зараз дуже чутливої, і я добре розумію чому, української громадськості антиугорські емоції. Хоча цього ніколи не було у взаєминах між обома державами. Ми не думаємо, що це належний шлях, яким потрібно вирішувати такі питання. Тому що це все цілком необґрунтоване. У нас немає жодних територіальних претензій, якщо йдеться про Закарпаття. Пониження Угорщину до рівня допомоги агресору - це дуже негативний і неприйнятний крок. У нас не залишається іншого вибору, як тільки повністю засудити такі заяви. Ми усвідомлюємо те, що відбувається.

Тому спекуляції про те, що угорці виступають проти України, є абсолютно безпідставними. Ми дуже добре все знаємо. І саме тому повністю виступаємо за мир. Нам потрібен мир. Нам потрібна процвітаюча та відроджена Україна. І ми повинні повернути собі такого важливого для нас сусіда в економічному та багатьох інших царинах, - Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто в етері Еспресо.

Нагадаємо, В Угорщині затримали українця з нелегалами.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber