1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Головнокомандувач ЗСУ високо оцінив професійні і дружні стосунки з угорськими колегами (ФОТО)

08.07.2022 12:15 Без кордонів ВАЖЛИВО

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний висловив задоволення рівнем військового співробітництва між Україною та Угорщино, відзначивши на професійних та дружніх стосунках з угорськими колегами.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний висловив задоволення рівнем військового співробітництва між Україною та Угорщино, відзначивши на професійних та дружніх стосунках з угорськими колегами.

Звершився офіційний візит в Україну делегації Сил оборони Угорщини на чолі з Командувачем Сил оборони Угорщини генерал-лейтенантом Ромулусом Русін-Сенді. Про це повідомляє karpat.in.ua, посилаючись на  Генеральний штаб ЗСУ.

Зустрічаючи свого угорського колегу, Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraineгенерал Валерій Залужний відзначив, що приїзд шановного друга Ромулуса Русін-Сенді в Україну у цей складний для нашої держави час є свідченням колосальної підтримки і солідарності у війні проти російської федерації.

«Я високо ціную професійні і дружні стосунки з моїм угорським колегою і задоволений рівнем військового співробітництва між нашими державами», – підкреслив Валерій Залужний.

Під час візиту делегація Сил оборони Угорщини була ознайомлена з безпековою ситуацією в Україні, складом, чисельністю угруповань зс рф як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території рф вздовж державного кордону України та території суміжних держав, характером дій і напрямків зосередження противника, його втрат в особовому складі та техніці, виявлених фактах порушення противником правил ведення війни та злочинів проти людяності.

Окрім того, була обговорена оцінка ймовірного характеру дій противника у подальшому, безпекова ситуація на українсько-білоруському кордоні, тенденції розвитку воєнно-стратегічної обстановки в Східній Європі та Чорноморському регіоні.

Делегація Сил оборони Угорщини у супроводі заступника Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Миколи Балана відвідала місця скоєння воєнних злочинів російськими окупантами, зокрема міста-герої Гостомель, Ірпінь, Бородянку й територію запеклих боїв біля селища Мощун.

Заступник Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенант Євген Мойсюк та делегації Сил оборони Угорщини на чолі з Командувачем Сил оборони Угорщини генерал-лейтенантом Ромулусом Русін-Сенді також відвідала Миколаїв, Одесу, Кривий Ріг, Дніпро, Харків Чернігів, де ознайомилась із організацією протидії збройній агресії російської федерації підрозділами ЗС України.

 

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Слід нагадати, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо, "Дещо нагадує комунізм": Сійярто розкритикував пропозицію щодо розподілу газу

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт