1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Українці в Угорщині: Уряд спрощує отримання соцзабезпечення для українців

2671
Без кордонів Угорщина

Спрощення діятиме під час дії надзвичайного стану.

Українці в Угорщині: Уряд спрощує отримання соцзабезпечення для українців

Уряд Угорщини спрощує отримання соціального забезпечення для громадян України під час дії надзвичайного стану, повідомляє Magyar Közlöny (Угорський вісник).

Згідно з постановою опублікованою з підписом прем’єр міністра Віктора Орбана, місце перебування після прибуття має розглядатися, як місце проживання для українських біженців, які теж мають право на лікарняні.

Постанова набуває чинності наступного після оприлюднення в офіційному виданні дня, тобто з 9 липня. Дія документа триватиме до кінця надзвичайного стану в Угорщині введеного Урядом у зв’язку з війною в Україні.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо: «Подякував за прийом єврейських біженців»: Єврейська громада України висловила вдячність Угорщині (ВІДЕО) 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber