1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Подякував за прийом єврейських біженців»: Єврейська громада України висловила вдячність Угорщині (ВІДЕО)

11.07.2022 20:51 Без кордонів

Рабин Меїр Цві Стамблер написав листа Віктору Орбану.

Рабин Меїр Цві Стамблер написав листа Віктору Орбану.

Голова Федерації єврейських громад України рабин Меїр Цві Стамблер у листі до прем’єр-міністра Віктора Орбана подякував Угорщині за прийом єврейських біженців, а також висловив сподівання, що в нашій країні найближчим часом буде встановлено мир.

Про це інформагентству МТІ повідомив речник прем’єр-міністра Берталан Гаваші.

"У період нестабільності і невизначенності нам понад усе потрібні друзі та взамна підтримка. На жаль останнім часом ми бачимо здійснення зловісного пророцтва Біблії. Уранці ти кажеш "хай би був вечір", а ввечері ти кажеш "хай би був ранок"- ідеться в листі рабина - у Європі триває страшна кровопролитна війна, мільйони людей змушені залишити свої домівки в надії знайти безпечніше майбутнє, тому, на нашу думку, дуже важливо, що Угорщина з перших хвилин кризи показала приклад допомоги українцям, у тому числі й представникам єврейської громади".

Фактом є те, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Значна допомога із боку Угорського уряду відчутна і у роботі гімназій на Закарпатті. Зокрема, Уряд Угорщини продовжує допомагати Берегівському ліцею ім. Габора Бетлена. Тут з  перших днів війни приймають вимушених переселенців. Наразі за підтримки Уряду Угорщини в гімназії йде будівництво.

Нагадаємо: "Наше спільне питання - якнайшвидший мир в Україні": Уряд Угорщини продовжує всебічно допомагати біженцям на Закарпатті

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт