1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Хвороба дала рецидив: в Угорщині збирають допомогу на порятунок чотирирічної закарпатки

11.07.2022 10:35 Без кордонів ВАЖЛИВО

Угорський фонд, який допомагає дітям хворим на лейкемію оголосив про збір коштів на підтримку 4-річної Клавдії Сільваші із Закарпаття, яка нині перебуває у лікарні в очікуванні на складну операцію.

Угорський фонд, який допомагає дітям хворим на лейкемію оголосив про збір коштів на підтримку 4-річної Клавдії Сільваші із Закарпаття, яка нині перебуває у лікарні в очікуванні на складну операцію.

Як розповідається на сайті угорського фонду, який опікується дітьми, хворими на лейкемію, Клавдії лише чотири роки, але вона уже бачила більше поганих речей, ніж більшість дорослих. Рік тому у маленької Клавдії з родини закарпатських угорців виявили пухлину, і тепер вона лікується в клініці в Дебрецені. Її організм добре реагував на лікування, але хвороба рецидивувала.

«Ми жили на Закарпатті і там виховували Клавдію разом з чоловіком. 10 серпня 2020 року її батько, мій чоловік, помер від інфаркту, йому було всього 38 років», – розпочала свою сумну розповідь Діана, мати дівчинки, яка одна виховує доньку.

У травні 2021 року у Клавдії на шиї з'явилася шишка, тож батьки звернулися до лікаря. Пізніше виявилося, що це злоякісна пухлина.

Дівчинка перебувала на лікуванні в обласній дитячій лікарні. Потім у червні батьки з Клавдією поїхали в угорську клініку в Дебрецені, де тести після ряду обстежень підтвердили, що у дівчинки рак. Почалася тривала хіміотерапія, на яку Клавдія добре відреагувала, тому 23 вересня 2021 року її прооперували.

"Після цього хіміотерапія тривала до листопада, тоді ми перейшли на медикаментозне лікування. Раділи, що все закінчилось і все буде добре, можна жити своїм маленьким життям, але в березні 2022 року у неї почали боліти ноги. Ми знову повернулися до Дебрецена, і після ще одної серії обстежень мені сказали, що пухлина рецидувала», – розповіла мати.

У житті дитини знову почалися курси хіміотерапії. Тепер вірним курсом лікуванням може бути лише трансплантація, але на це ще треба довго чекати. А мама, оскільки вона в лікарні з Клавдією, не може працювати, їхні запаси закінчилися.

"Перший курс лікування нам вдалося вирішити за допомогою рідних і близьких, але наші резерви вже закінчилися, тому я прошу допомоги, тому що ми в складній ситуації, у нас все залишилося в Україні, але ми хочемо боротися з пухлиною і надалі! З вдячним серцем ми цінуємо будь-яку підтримку! Я вірю в лікарів і в Бога, що Клавдію вдасться вилікувати", - каже жінка крізь сльози.

Тож мамі та її дитині потрібна підтримка, щоб хоча б у цей важкий період не хвилюватися про фінанси. Більше інформації можна довідатися на сайті угорського фонду, який опікується дітьми, хворими на лейкемію.

Нагадаємо, Угорщина із перших днів війни допомагає українським біженцям на Закарпатті. Значні гуманітарні вантажі надходять до різних куточків краю. Зокрема, систематично гуманітарна допомога надходить до Берегівщині й Виноградівщини. Біженцям у закарпатських громадах також дапомагають Угорські благодійні організації

Слід зауважити: після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувуючи навчання для дітей з України

Відчутна допомога із боку Угорського Уряду і в налагодженні питання що стосується продовольства в цей час. Зокрема, Угорщина Угорщина запропонувала зробити внесок у врегулювання глобальної продовольчої кризи, спричиненої російською блокадою українських портів.

Наразі Угорська Екуменічна служба допомоги організовує на Закарпатті дитячі табори для дітей українських біженців. Особливу увагу приділяють опрацюванню стресу з тими, хто приїхав з Бучі, Києва, Харкова, Маріуполя, Донецька, Херсона, а також Рахівського району, під час групових занять та у формі спільних ігор. Крім того, у програмі – різноманітні майстер-класи, спортивні заходи, велосипедні тури, екскурсії, відпочинок на озері Балатон, візит у парк пригод та вивчення угорської мови в ігровій формі.

Нагадаємо, "Наше спільне питання - якнайшвидший мир в Україні": Уряд Угорщини продовжує всебічно допомагати біженцям на Закарпатті

Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Ми зрозуміли, що маємо допомогти": в Україні на кордоні з Угорщиною збудували сухий порт