1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Сійярто назвав "головну мету" того, чому Угорщина не бере участі в доставленні зброї силам оборони Україні

06.07.2022 17:00 Без кордонів ВАЖЛИВО

В Угорщини нове пояснення відмови від допомоги Україні зброєю.

В Угорщини нове пояснення відмови від допомоги Україні зброєю.

За словами Угорського міністра закордонних справ Петера Сіярто, офіційний Будапешт переймається за безпеку закарпатських угорців, тому категорично проти надавати Україні військову допомогу.

За його словами, саме тому що Угорщина – географічний сусід України, вона й не бере участі в доставленні зброї Силам оборони, а головна мета, сказав Сіярто, – "не бути залученими до цієї війни жодним чином".

Сіярто пояснив небажання Будапешта допомагати ЗСУ зброєю тим, що угорсько-український кордон "є найбезпечнішим місцем" для поїздок гуманітарних місій Червоного Хреста.

Ще причина, за його словами, у тому, що на заході України проживають 150 000 етнічних угорців, і для нього "очевидно", що у разі відправлення Угорщиною зброї, ці постачання будуть цілями росіян для ракетних ударів.

"Ми не хочемо, щоб вони били по районах проживання угорців. <...> Ми повинні враховувати безпеку Угорщини та угорців", – заявив Сіярто.

Нагадаємо,  Угорщина із перших днів війни допомагає українським біженцям на Закарпатті, насамперед постачанням гуманітарних вантажів до різних куточків краю. Зокрема, систематично гуманітарна допомога надходить до Берегівщині й Виноградівщини. Тут біженцям, зокрема,  допомагають Угорські благодійні організації

Слід зауважити: після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувуючи навчання для дітей з України

Із 6 березня переселенцям, що їдуть в Угорщину без відповідних документів, поліція видає тимчасові посвідчення на перебування у країні прямо на кордоні. Таким особам не обов’язково з’являтися і реєструватися на пунктах тимчасового знаходження, їм відповідний дозвіл на 30-денне перебування на території Угорщини правоохоронці видають прямо на кордоні.

Відчутна допомога із боку Угорського Уряду і в налагодженні питання що стосується продовольства в цей час. Зокрема, Угорщина Угорщина запропонувала зробити внесок у врегулювання глобальної продовольчої кризи, спричиненої російською блокадою українських портів. За словами Петера Сійярто, можна сперечатися про те, як впоратися з цією кризою, але не розумно намагатися вирішити ситуацію, посилаючи більше зброї.

Нагадаємо, "Опинилися в непростій ситуації": в Угорщині відбувся важливий захід за участю закарпатських ансамблів (ФОТО)

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)