1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

"Опинилися в непростій ситуації": в Угорщині відбувся важливий захід за участю закарпатських ансамблів (ФОТО)

06.07.2022 15:45 Без кордонів

В Угорському місті Шаторальяуйгей пройшла традиційна зустріч закарпатських ансамблів народного танцю і музики.

В Угорському  місті Шаторальяуйгей пройшла традиційна зустріч закарпатських ансамблів народного танцю і музики.

Традиційну зустріч закарпатських ансамблів народного танцю і музики цьогоріч провели вже вп’ятнадцяте, - інформує karpat.in.ua

На заході, котрий організовує громадська організація «За збереження народної культурної спадщини та народних традицій Закарпаття», 24 композиції представили ансамблі народного танцю і музики, вихованці 12 майстерень.

ГО прагнула зберегти наступність заходу та надати можливість закарпатським колективам зустрітись і спільно виступити після тривалої перерви.

Організаторка заходу Еніка Вараді каже, що ансамблі опинилися в непростій ситуації, адже члени деяких з них не бачилися з 24 лютого. Водночас можливість виступити стала гарною мотивацією для колективів. «Ми щасливі, що змогли побачити 24 виступи, оскільки спочатку думали, що навряд чи взагалі знайдуться бажаючі. Цей гала-концерт, на мою думку, є свідченням того, що закарпатська угорська громада жива і прагне жити», – додала Еніка Вараді.

Професійний наставник заходу, музикант Іштван Пал наголосив: «Я глибоко вражений високим рівнем виступів закарпатської молоді. Тут були представлені колективи практично з усіх куточків краю, від Ужгородщини до Хустщини. І всі в прекрасних костюмах.

 

Ми на Закарпатті вже маємо своє сценічне вбрання, яке шиють місцеві швачки. Нам не потрібно замовляти з Угорщини народні костюми, ми можемо все зробити самі. Наші спеціалісти, які викладають танці, співи, музику, навчають дітей так якісно, що вони можуть гідно виступити в будь-якому куточку Карпатського басейну.

Більше того, закарпатські колективи можуть зайняти гідне місце в будь-якій точці світу. Зі своїм колективом «Салонна бенд» ми також багато подорожуємо, і нам не соромно, коли з нами поруч виступають закарпатські ансамблі, тому що вони всі чудові.

Хочу відзначити учасників колективу Ужгородської дитячої школи мистецтв, які, хоча не знають угорську мову, виходять на сцену й надзвичайно гарно виконують угорські народні пісні, адже культура поєднує. А тут народжується дружба, яка визначить наше майбутнє. Я із задоволенням подивився сьогодні концерт, що тривав дві з половиною години. Кожен колектив привіз із собою характерну місцеву культуру та менталітет».

На заході виступили представники різних куточків Закарпаття. Серед них і ансамбль народного танцю «Мартин» (Csüllő) з Ужгорода. Керівниця колективу Ілона Пердук зізнається, що підготовка була непростою, адже з початку війни в Україні викладання відбувається в онлайн-форматі. Тож це стало проблемою і для танцювальних ансамблів.

Нагадаємо, Угорщина від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну допомагає біженцям, які тікали від обстрілів до інших регіонів. Країна й досі продовжує постачати значні гуманітарні вантажі до різних громад. Зокрема, значну підтримку Угорського уряду отримують наразі біженці, яких прихистили на Закарпатті. Переселенцям у регіоні також допомагають Угорські благодійні організації.

Українським дітям-переселенцям допомагає Угорський ФК “Ференцварош”. Легендарний клуб, яким кілька років керував Сергій Ребров і привів його до чемпіонства, опікується зараз майже 100 підлітками від 13 років, які вимушені були із-за війни покинути свої домівки.

Також Угорщина продовжує фінансово підтримувати постраждалих від війни в Україні закарпатських угорців. Зокрема, йдеться  про пакет соціальних програм, що діє з 2015 року і включає надання щорічної надбавки до заробітної плати. За словами Яноша Арпада Потапі, цьогоріч програма буде оголошена з бюджетом 2 362 820 000 форинтів (більше 186 млн гривень та близько 6 мільйонів євро).

На фінансову підтримку можуть претендувати вчителі угорської мови, медичні працівники, працівники соціальної та культурної сфери, журналісти, актори та представники інших верств, а також часть коштів надається на забезпечення харчування для дітей.

Нагадаємо, Віктор Орбан підписав постанову про надання 3,5 мільярдів форинтів для відбудови України /ВІДЕО

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)