1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

"Тестуватимуть понад 170 українців": Речниця Угорщини про допомогу студентам-переселенцям з України (ВІДЕО)

1039
Без кордонів Угорщина

Угорщина продовжує підтримувати українських біженців, у тому числі, студентів.

"Тестуватимуть понад 170 українців": Речниця Угорщини про допомогу студентам-переселенцям з України (ВІДЕО)

Українські студенти, які через війну були змушені покинути свою країну, у липні зможуть пройти національний мультипредметний тест у трьох містах Угорщини: Будапешті, Дебрецені та Дєрі. У столиці Угорщини тестування проходитимуть більше 170 українців. Про це інфрмує tv21ungvar.

Нагадаємомо, Угорщина з перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну, сприяє наданням допомоги українським біженцям. Значні гуманітарні вантажі продовжують надходити до різник куточків країни, у тому числі, й на Закарпаття.

Біженцям, яких прихистили у закарпатських громадах, зокрема, Берегівщині й Виноградівщині, допомагають Угорські благодійні організації, які беруть участь ще й в організації різних культурних заходів. Так, нещодавно, Карітас св. Анни організував духовний день у Берегові. Програми за участю співробітників Каріатасу та вірян проводилися у будівлі римо-католицької церкви та у Паломницькому домі імені Ференца Пастора. 

-Духовні дні, які ми проводили у багатьох населених пунктах - від Чопа до Берегова важливі для Карітасу і саме вони служать задля духовного зарядження, - відзначив Антал Єне Майнек.

Як повідомлялось раніше, Угорщина готова брати участь у відновленні зруйнованої під час війни інфраструктури у Київській області та прийматиме на лікування українських військових. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто на міжнародній конференції донорів для України у Польщі.

"Ми готові брати участь у відновленні шкіл та лікарень у Київській області. Якщо київська влада запропонує іншу локацію, ми також готові", - сказав Сійярто.

Міністр також заявив, що Будапешт готовий надати мобільні будинки для переселенців у Закарпатті, як тільки буде необхідно.

"Ми також готові надати тисячі стипендій для українських студентів в угорських університетах, щоб вони могли продовжити або завершити своє навчання", - сказав Сійярто.

Відчутна допомога із боку Угорського Уряду і в налагодженні питання що стосується продовольства в цей час. Зокрема, Угорщина Угорщина запропонувала зробити внесок у врегулювання глобальної продовольчої кризи, спричиненої російською блокадою українських портів.

Війну та продовольчу кризу обговорили міністри закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Петер Сійярто заявив, що можна сперечатися про те, як впоратися з цією кризою, але не розумно намагатися вирішити ситуацію, посилаючи більше зброї.

За його словами, Угорщина здатна виробляти приблизно вдвічі більше власного споживання їжі, тому він певний, що угорський народ у безпеці.

"Ми запропонували допомогти доставити вантажі з України. Угорсько-український кордон безпечний, оскільки наша країна не постачає зброю. Угорщина має логістичні можливості, які дозволяють нам швидко обробляти експорт" - сказав Сійярто.

Нагадаємо, Угорщина запропонувала зробити внесок у врегулювання продовольчої кризи

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber