1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Угорщині винятково важливо, щоб в Україні якнайшвидше настав мир»,- Арпад Янош Потапі

10.06.2022 20:53 Без кордонів Ексклюзив Голос Карпат

Держсекретар Угорщини зустрічався із закарпатськими угорцями.

Держсекретар Угорщини зустрічався із закарпатськими угорцями.

Держсекретар з питань національної політики уряду сусідньої держави наприкінці тижня зустрівся в Будапешті із представниками угорської громади Закарпаття, щоб обговорити питання подальшої діяльності спільноти у краї, розвитку освіти на мові меншини.

“Угорщині винятково важливо, щоб в Україні якнайшвидше настав мир,- наголсив політик.- Віримо, що конфлікт не поглиблюватиметься і угорська громада Закарпаття зможе й надалі мирно проживати на рідній землі.”

Держсекретар нагадав: Угорщина одразу відреагувала на війну в Україні і запровадила “одну з найбільших гуманітарних акцій у своїй історії” для біженців. Систематична підтримка угорської громади Закарпаття триватиме і в майбутньому.

“Зробимо все для того, щоб у цей складний військовий час забезпечити безперебійну діяльність угорських організацій та установ області, адже ці структури найбільш важливі наші партнери у збереженні угорської спільности краю,”- запевнив Арпад Янош Потапі.

Як відомо, Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Варто відзначити, що активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Що цікаво, угорська та українська броварні виготовили пиво лімітованої серії, частину коштів від продажу якої планували віддати  у фонд, який займається лікуванням поранених військових.

Нагадаємо: Закарпатський угорець добровільно пішов захищати Україну

Читайте на ГК:В Угорщині до учнів Школи української мови ім. Лесі Українки завітав Генконсул Угорщини в Ужгороді /ВІДЕО
Читайте на ГК:Зловили на “гарячому”: в Угорщині пов’язали 19-річного українця-шахрая
Читайте на ГК:Українські діти мають можливість навчатися рідною мовою у Ніредьгазі (ВІДЕО)