1. Новини Закарпаття
  2. >

"Поки що все йде за планом": Уряд розповів, що відкриється в Чехії 20 квітня

17.04.2020 20:03 Без кордонів ВАЖЛИВО

Перший з п'яти етапів по ослабленню заходів заплановано на найближчий понеділок, 20 квітня, останній очікується 8 червня.

Перший з п'яти етапів по ослабленню заходів заплановано на найближчий понеділок, 20 квітня, останній очікується 8 червня.

У п'ятницю, 17 квітня, відбулося чергове засідання членів чеського уряду, за підсумками якого громадськості представили подробиці першого етапу по ослабленню заходів, введених в Чехії через поширення коронавирусной інфекції. Перший з п'яти етапів по ослабленню заходів заплановано на найближчий понеділок, 20 квітня, останній очікується 8 червня, пише Around Prague.

В рамках першого етапу очікується відкриття автомобільних і фермерських ринків, салонів з продажу авто, державних установ (включаючи МВС ЧР), також буде дозволено проводити весільні церемонії до 10 осіб. З 20 квітня дозволено професійним спортсменам тренуватися на свіжому повітрі, але без відвідування роздягалень і душових. Офіційний план по поверненню життя в Чехії в нормальне русло представлений ТУТ.

Адам Войтех, міністр охорони здоров'я, під час прес-конференції підтвердив інформацію про те, що ніяких змін в плані не відбулося, тому з 20 квітня все буде відкрито, згідно з чинним планом. Ситуація в країні в цілому позитивна, підкреслив міністр, тому ніякі коригування не потрібні.

Епідеміолог і заступник міністра охорони здоров'я Роман Примула теж вступив дуже коротко. Примула лише згадував про роботу «розумного» карантину, зазначивши, що проект поступово розширюється на всю країну і попросив громадян погоджуватися з наданням персональних даних, щоб в рамках проекту можна було ідентифікувати всіх, хто потенційно може бути заражений коронавірусів, спілкуючись з хворою людиною.

Коли можуть бути відкриті кордони?

Міністр охорони здоров'я Войтех заявив, що на першому місці стоїть здоров'я громадян, населення країни, тому розраховувати на відкриття кордонів в найближчі дні не варто. Уряд буде стежити за розвитком ситуації в Європі і реагувати на неї.

«Можу собі уявити те, що влітку з'явиться можливість відправитися в ті країни, де ризик зараження можна порівняти з нашим», - додав Примула.

Заступник міністра не виключає, що перед і після відпустки необхідно буде здавати тести на коронавірус.

Примула попросив журналістом не просити назвати конкретну дату, коли відкриються кордони Чехії, так як це «вкрай передчасно».

«Як тільки ми будемо мати у своєму розпорядженні приблизну дату, то відразу її повідомимо», - сказав Примула.

Нагадаємо, Кордони Чехії будуть закриті 2 роки? Глава МВС ЧР попросив не вводити людей в оману.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська