1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)

156 Суспільство Світ

Це, безумовно, кумедне видовище, але воно ще й дуже корисне для вчених.

Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)

Думка про те, що хтось дізнається про ваші сексуальні витівки, вже сама по собі викликає огиду, а тепер уявіть, що ви застрягли у згустку деревної смоли, а хтось знайде цей згусток мільйони років по тому. Так сталося з деякими нещасними водними бігунами середньокрейдяного періоду, що застрягли у шматку бурштину посеред популяції, хоча, на щастя для них, комахи не відчувають ніяковості.

 Про це пишуть Новини Ю

 Виявляється, що ловля комах під час спарювання – рідкісне явище у викопному світі. Як наслідок, для тих, хто намагається зрозуміти поведінку тварин, які жили мільйони років тому, залишилося дуже мало інформації.

На щастя, ці 100-мільйонні волохаті водяні стрибуни (Burmogerris rarus) вперше в історії викопних комах були знайдені в середині популяції, і це дало дослідникам рідкісне уявлення про динаміку їхнього спарювання

Шматок бурштину, що походить з північної М’янми, містить сім дорослих водяних стрибунів, шість з яких були в парі, а один самець застряг у третій парі назавжди. Уф.

Дві пари були зафіксовані під час спарювання, що саме по собі є цінною знахідкою, але вражає те, що самці, яких можна побачити на спинах самок, набагато менші, що вносить ще одну вм’ятину в розповідь про те, що самці у тваринному світі, як правило, більші за розміром.

Ви думаєте, що бачили все, а потім бачите палеоарт водних бігунів, що наступають на нього.

Поодинокий самець водяного білохвоста також був у пастці поруч з двома парами. Така близька присутність одинокого самця до шлюбної пари свідчить про те, що самець не належав до типу “Містер вкрасти твою дівчину”.

“Ми припускаємо, що самці B. rarus невеликого розміру навряд чи є територіальними, в той час як цей вид підтримує високу щільність популяції в бурштинових лісах М’янми”, – сказав доктор Янже Фу, який входив до складу команди, що аналізувала комах, у своїй заяві.

Мікроскопічний аналіз також виявив відмінності між передніми лапками самців і самок, які могли відігравати певну роль під час і після спарювання. У самців ділянка, яка називається протібією, злегка вигнута і має гребінцеподібну структуру на краю, якої немає у самок.

“Порівнюючи протібіальні гребінці самців з видами спорідненої родини Veliidae, ми припускаємо, що спеціалізований протібіальний гребінець нових скам’янілостей функціонує як хапальний апарат, ймовірно, представляючи собою адаптацію для подолання опору самок під час боротьби”, – сказав керівник групи професор Дійінг Хуанг (Diying Huang).

Це могло б допомогти комахам переконатися, що їхні шлюбні партнери не втечуть до початку статевого акту – а це неабиякий подвиг, враховуючи різницю в розмірах, – а також і після нього. Багато комах беруть участь в охороні партнера, коли самці знаходять спосіб утримати самку, щоб зменшити ймовірність конкуренції сперматозоїдів.

Отримані дані свідчать про те, що “в системі спарювання домінують самці”, і що така поведінка, на їхню думку, “залишалася стабільною протягом тривалого геологічного часу”.

Як і докази їхніх сексуальних вчинків.

Читайте також:  На Виноградівщині ліквідували мастабну пожежу: відомі подробиці "палаючого" інциденту (ФОТО)

Читайте також: