1. Новини Закарпаття
  2. >

“Відкриються кордони, магазини, ресторани, перукарні, клуби і можна буде ходити без масок”: що чекає на Чехію в найближчі кілька місяців

15.04.2020 20:03 Без кордонів ВАЖЛИВО

Уряд Чехії обговорив хід подальших дій в країні, спрямованих на ослаблення заходів по боротьбі з розповсюдженням коронавирусної інфекції в країні.

Уряд Чехії обговорив хід подальших дій в країні, спрямованих на ослаблення заходів по боротьбі з розповсюдженням коронавирусної інфекції в країні.

У вівторок, 14 квітня, в Страковій академії відбулося засідання членів уряду, на якому вирішувалася доля чеської держави на найближчі кілька місяців, пише видання Around Prague.

Допомога військових

Уряд прийняв рішення про те, що близько 360 військових будуть направлені в будинку для людей похилого віку для забезпечення роботи даних соціальних установ. Військові будуть допомагати літнім людям, яких відносять до найбільш вразливою групі ризику з точки зору зараження коронавірусів. Інформацію підтвердив міністр оборони Любомир Метнар.

Фермерські ринки

З наступного понеділка, 20 квітня, відкриються фермерські ринки. Вони зможуть працювати тільки при строгому дотриманні гігієнічних вимог: необхідну відстань і наявність дезінфікуючих засобів. Рішення прийняв уряд, повідомляє про це міністерство сільського господарства.

Що і коли буде відкрито в Чехії? Що відкриють і дозволять?

Графік представив міністр промисловості і торгівлі Карел Гавлічек, міністр зазначив, що даний план носить приблизний характер. Це означає, що ті чи інші дати можуть бути зміщені, якщо ситуація в країні зміниться в гірший бік.

20 квітня

- ринки з продажу автомобілів

- автомобільні салони

- спортом на вулиці зможуть займатися професійні спортсмени

- весілля до 10 чоловік

- фемерскі ринки

- ремісничі ринки

27 квітня

- точки продажів до 200 кв. м, якщо вони не знаходяться в ТЦ

11 травня

- точки продажів до 1000 кв.м, якщо вони не знаходяться в ТЦ

- автошколи

- фітнес-центри і спортзали, але без використання душа і роздягалень

25 травня

- ресторани, бари і кафе, але тільки ті, у яких є своя тераса або місце для видачі їжі / напоїв з собою

- перукарські

- салони краси

- солярії

- музеї і галереї

- зоопарки

8 червня

- відкриття ТЦ

- відновлять роботу всі служби таксі

- клуби

- ресторани, кафе і бари

- готелі, хостели та ін.

- театри

- замки і палаци

- книжкові магазини

- кінозали і театри

- можна буде проводити громадські заходи до 50 осіб

Коли чехи перестануть носити маски?

«Ми вирішили не називати конкурентну дату, коли чехи знімуть маски. Нами надихаються інші країни, тому, я вважаю, що маски ми будемо ще використовувати. Дана постанова буде як і раніше діяти. Це питання тільки подальшої ситуації з пандемією коронавируса в країні, тому конкретної дати немає », - заявили міністр охорони здоров'я Адам Войтех.

Як заявив Рома Примула, чехи повинні дотримуватися три головних правила, щоб представлений план уряду щодо відкриття магазинів і закладів був втілений в життя:

1. Носити маски.

2. Дотримуватися безпечної дистанції до 2 метрів

3. Дотримуватися гігієнічні норми.

Відкриття адміністративних установ заплановано на 20 квітня

До 19 квітня всі державні установи будуть працювати в колишньому режимі, як зараз, тобто більшість буде закрито, а деякі будуть працювати в скороченому режимі. З 20 квітня, коли ситуація з кількістю інфікованих не зміниться в гірший бік, очікується відкриття державних установ, але за умови дотримання суворих гігієнічних заходів. Про це повідомлялося ще 9 квітня.

Літніх фестивалів не буде

Міністр охорони здоров'я Адам Войтех скептично ставиться до проведення будь-яких фестивалів в Чехії за участю тисяч людей, великих спортивних акцій або інших культурно-мистецьких заходів. Він вважає, що, найімовірніше, їх не буде.

Коли відкриються кордони?

Адам Войтех, міністр охорони здоров'я, сказав, що цю тему урядовці навіть не обговорювали, тому що все буде залежати виключно від подальшого розвитку ситуації з коронавирусной інфекцією. Але глава відомства дав зрозуміти, що це не відбудеться ні в якому разі раніше 8 червня, тобто безглуздо розраховувати на відкриття кордонів до початку літа.

Міністр Карел Гавлічек додав, що в цьому питанні політики стежитимуть за пандемією коронавируса в інших європейських країнах, інакше якщо вони будуть закриті, то і поїхати буде нікуди.

Адам Войтех ще раз звернувся до громадян і закликав їх дотримуватися постанови уряду, інакше розроблений план реалізований не буде, а відкриття магазинів і установ буде відкладено.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Чехії Уряд анонсував відкриття адміністративних установ і магазинів та змінив правила носіння масок.

Також повідомлялося, що ведуться розробки плану щодо поступового повернення жителів Чехії до нормального життя, але заступник міністра охорони здоров'я Роман Примула заявив, що якщо швидкість зараження зросте приблизно до 400 осіб в день, то уряд припинить пом'якшувати заходи.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська