1. Головна
  2. >
  3. ІТ і технології

Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках

218 ІТ і технології Світ

Технічно Google готовий до нововведення.

Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках

Компанія Google розглядає варіант впровадження елементів штучного інтелекту у пошукову систему. Поки що це лише плани, але у разі впровадження ШІ під час його використання для пошуку контенту користувач повинен буде заплатити.

На цю мить у компанії лише досліджують можливість залучення штучного інтелекту до роботи популярного пошуковика. Технічно Google готовий до нововведення, але чи стане це хорошим маркетинговим ходом у компанії не впевнені.

Річ у тім, що при впровадженні платної послуги пошуку із залученням ШІ відповіді пошуковика стануть настільки точними, що користувачеві не потрібно буде заходити на безліч ресурсів. Своєю чергою, це призведе до падіння трафіку, а значить і прибутку від реклами, що є основним джерелом доходу Google.

Вводячи одну нову платну послугу, компанія ризикує втратити значну частину прибутку в іншому місці.

У цьому сенсі Google може аналізувати досвід своїх конкурентів із Microsoft, які впровадили чат-бот ChatGPT у нову пошукову систему Bing. Це сталося близько року тому.

Пошуковик став настільки гарним, що моментально видає необхідну користувачеві інформацію. Причому він аналізує інформацію на сайтах у різних країнах, а скомпільовану відповідь видає рідною мовою користувача.

Якщо ж Google все ж таки наважиться йти в ногу з часом і введе пошуковик з функцією штучного інтелекту, він може стати частиною існуючих платних сервісів з підпискою, на зразок Gemini Advanced або Google One.

Читайте також: Україна може заборонити TikTok?: доля додатка залежатиме від рішення партнерів, — Ярослав Юрчишин

Читайте також: