1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Українці можуть отримати пенсію без стажу: дізнайтеся критичні вимоги для оформлення

144
Аналітика Україна

Незалежно від триваючих вже третій рік військових дій в Україні, держава продовжує надавати соціальну підтримку своїм громадянам.

Українці можуть отримати пенсію без стажу: дізнайтеся критичні вимоги для оформлення

Згідно з повідомленням "Хвиля", пенсіонери, яким бракує трудового стажу для отримання пенсії за віком, можуть отримати спеціальну грошову допомогу.

На сьогоднішній день розмір цієї спеціальної грошової допомоги для громадян, які наближаються до пенсійного віку, складає 2361 гривню. На неї можуть претендувати:

Особи, яким виповнилося 65 років, але які не набрали мінімально необхідний стаж для отримання пенсії. Громадяни, яким виповнилося 63 роки, але які ще не встигли набрати достатньо стажу. Поточні вимоги до мінімального стажу:

31 рік – для отримання пенсії у 60 років; 21 рік – для отримання пенсії у 63 роки; 15 років – у разі досягнення 65-річного віку. Для отримання соціальної виплати замість пенсії, громадянину потрібно подати відповідну заяву та набір документів до місцевого центру соціального захисту населення.

Після розгляду цих документів, спеціальна комісія вирішує, чи призначити виплату, чи відмовити в ній. Наявність у пенсіонера додаткових джерел доходу, таких як зарплата або доходи від підприємницької діяльності, може бути причиною відмови.

У період дії військового стану та протягом місяця після його скасування, призначена грошова допомога виплачується громадянам безперервно.

Читайте також: Шольц попередив про шокуючу причину, чому Путін може вторгатися в інші країни, та розкрив масштабні втрати ворога 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber